MİLLETVEKİLİ MAHALLE BAKKALI OLDU

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, günümüz dünyasında mahalle kültürünün son temsilcileri sayılan ve süpermarketlere karşı var olma savaşı veren bir mahalle bakkalında bir gününü geçirerek bakkal esnafı oldu,

MİLLETVEKİLİ MAHALLE BAKKALI OLDU
24 Şubat 2020 Pazartesi 17:58

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, günümüz dünyasında mahalle kültürünün son temsilcileri sayılan ve süpermarketlere karşı var olma savaşı veren bir mahalle bakkalında bir gününü geçirerek bakkal esnafı oldu, hem esnafın hem de ekonomik krizin pençesindeki vatandaşın halini bu video ile anlattı.

Yavuzyılmaz’ın "Halkın ekonomisinin ne durumda olduğunu daha yakından görmek için bir günlüğüne mahalle bakkalı oldum ve hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın gündelik hayatta boğuştuğu ekonomik sıkıntılara tanık oldum" diyerek gerçekleştirdiği sosyal gözlemi çarpıcı anlara sahne oldu.

Bakkala gelen vatandaşların önemli kısmı sadece ekmek, su gibi temel gıda maddelerini satın alabilirken, Yavuzyılmaz’ın günün sonundaki biriken yaklaşık 60 lirayı bakkal esnafına teslim ettiği anlar, ekonomik darboğazı bir kez daha gözler önüne serdi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.