"Halkımız kurallara ve kısıtlamalara uysunlar"

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı açıklamada, “Halkımıza kurallara ve kısıtlamalara uymak konusunda daha titiz davranmalarını rica ediyoruz” dedi.

"Halkımız kurallara ve kısıtlamalara uysunlar"
30 Kasım 2020 Pazartesi 16:28

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı açıklamada, “Halkımıza kurallara ve kısıtlamalara uymak konusunda daha titiz davranmalarını rica ediyoruz” dedi.

Uzun açıklamasında, “Son bir yıldır tüm dünya, ülkemiz ve Zonguldak’ımız Covit-19salgını ile uğraşıyor.1 Haziran 2020 itibari ile nedense ‘’Normalleşme’’ adı altında gevşetilen tedbirler yaz aylarının sonu itibariyle yeniden büyük bir ivme kazandı ve hepimizin hayatını tehdit etmeye başladı” diyerek şunları söyledi:

“Yaşadığımız kent dahil insanlarımızın kural tanımazlığı, tedbirlerde ki yetersiz önlemlerle birleşince tablo inanılmaz boyutlara ulaştı. Neredeyse her apartmanda bir vaka var artık. Sağlık Bakanlığı’nın son açıklamalarında Zonguldak; bulaş sayısındaki %50 ve daha artış olan 15 ilin içerisinde yer aldı. Gerçek verilerin birkaç gün öncesine kadar kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmaması, belki de böylesine bir artışın halk nezdinde fark edilmemesi ile çevrilerek bu boyutlara ulaşmasında önemli bir gerekçe olmuştur.

Pandemi süresince kamuoyu ile paylaşılan çelişkili, rakamlardan Zonguldak’ta nasibini alarak; İl Sağlık Müdürü ile Hastane Başhekiminin yoğun bakım doluluk oranı hakkında ki farklı bilgilendirme yapmaları şehrimizde tereddütlere yol açmıştır.

Kamu adına görev yapanların, tüm bilgileri daha şeffaf, daha doğru bir şekilde paylaşmaları, alınacak tedbirlerde ki çabukluk ve halkımızın kurallara uyması konusunda şüphesiz çok büyük katkı verecektir.

Bu zamana kadar sayı vermeden insanları bir şekilde uyarmaya çalışan sağlık çalışanları, basın mensupları, siyasiler oldu.  Görevini yapmaya çalışan bu insanlara neler yaşatıldı neler. Kimi gözaltına alındı, kimi tehdit edildi, halkı galeyana getirmekle suçladıkları bu insanların ne kadar haklı oldukları da ortaya çıktı.

Sağlık çalışanlarının salgın süresince özverili çabalarını, olağanüstü gayretlerini, kendi yaşamlarını feda etmelerini takdir etmemek mümkün değildir. CHP Milletvekilimiz Ünal Demirtaş’ın arkadaşları ile birlikte Covit-19 un meslek hastalığı kabul edilmesi yönünde kanun teklifinde bulundular. Umarız kanun teklifi kısa zamanda yasalaşır ve sayıları bir milyonu aşmış olan sağlık çalışanın bu çok önemli sorunu partimiz önderliğinde çözülmüş olur. Salgın sürecince 156 ülkeye; maske, dezenfektan ve sağlık gereçleri yardımında bulunan siyasi iktidar, umarız sağlık çalışanlarının ve halkımızın hayati sorunlarını çözmekte aynı duyarlılığı ve kararlılığı gösterir.

CHP olarak, ülkemizi yönetenlerin sosyal devletin gerekliliği çerçevesinde evlerinde izolasyona tabi tutularak yoksul hastaların yaşamsal harcamalarının ve iş yerlerini kapatmak zorunda kalan küçük esnafımızın kira, vergi, kredi gibi yükümlülüklerinin karşılanması konusunun yakinen takipçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor, halkımıza da kurallara ve kısıtlamalara uymak konusunda daha titiz davranmalarını rica ediyoruz” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.