Haberal: “Cumhur İttifakı devam edecek”

TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Zonguldak’a gelerek partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

Haberal: “Cumhur İttifakı devam edecek”
29 Eylül 2020 Salı 16:16

TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Zonguldak’a gelerek partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal’ı parti binasında MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse ve partililer karşıladı. Haberal, İl Başkanı Varol Demirköse’nin il kongresinde tek başkan adayı olduğunu açıkladı.

Cumhur İttifakı’nın büyük bir başarıyla devam ettiğini belirten TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “CUMHUR İTTİFAKI AMACINA ULAŞMIŞTIR”

“Cumhur İttifakı herkesin beklediğinin ötesinde çok başarılı ve çok iyi gidiyor. Bir defa Cumhur İttifakı amacına ulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde iktidar ile muhalefetin yan yana geldiği zaman Türkiye için güzel şeyler yapacağının somut göstergesidir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakını amacına ve doğru yola sokmuş, aynı istikamette herkesi yürütmektedir. Bireysel olarak bazı şeyler olabilir. Nasıl olabilir; parti teşkilatlarında olabilir. Bu işi anlayamayanlar ve anlatamadıklarımız olabilir ama genelinde baktığınızda Cumhur İttifakı hele Türkiye’nin bu şartlarında; magazin haberleriyle, dedikodularla ve küçük hesaplarla yıkılacak ya da yıpranacak bir ittifak herekti değildir.

“BÜTÜN KARARLARIN ALTINDA TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ VAR”

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’de, Cumhur İttifakı’nın 2023’de de devam edeceğini ve Cumhurbaşkanı Adayımızın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu resmen açıklamıştır. Allah’a şükür gayet iyi gidiyoruz. Çok uyumluyuz. Hele Ankara’da ve Meclis’te çok uyumluyuz. Bakın Ben Meclis Başkanlık Divanı’nda MHP’yi temsil eden iki üyeden birisiyim. Ben İdari Amir olarak, Sayın Celal Adan başkanım TBMM Meclis Başkan Vekili olarak görev yapmakta; aynen böyle bir masanın etrafında oturduğumuz zaman bütün kararları ortak alabiliyoruz. Bütün kararların altında hepimizin imzası var ve bütün kararların altında Türkiye ve Türk Milleti var. TBMM’de zaman zaman kavga ve nahoş olaylar oluyor ama bütününe baktığımızda böyle bir şey yok. Biz milletvekilleri olarak birbirimize düşmanlık yapmıyoruz. En azında belli bir grup yapmıyor. Biz aklımızla, fikirlerimizle, ideolojimizle orada olduğumuzun farkındayız. Hizmet etmek için oradayız. TBMM açılır açılmaz geçen dönemden bekleyen 5 tane Yasa Tasarısı var. Tarımla ilgili, Ekonomiyle ilgili, İçişleri Bakanlığıyla ilgili güvenlik ve Bekçi Yasası ile toprak reformuyla ilgili bir Yasa Tasarısı var.

“BÜTÇE ÇOK ÖNEMLİ”

TBMM açılır açılmaz 20 gün sonra bütçe görüşmeleri başlayacak. Biliyorsunuz şuan da ekonomik olarak ciddi bir baskı altındayız. Nasıl baskı altındayız? Bu hastalık iç dinamiklerin yanında bir de coğrafyamızdan şekillenen şu anki dış ilişkilerdeki konumumuz bizi büyük emperyalist güçlerin hedefi haline geliyor. Pazar günü dolar ve euro bu kadar artıyorsa, borsa düşüyor, altın yükseliyor. Piyasalar kapalıyken demek ki bir ateş altındayız, bir saldırı var bize karşı. Bu bütçe çok önemli. Önümüzdeki bir yılın bütçesini yaparken belirsizliklerle uğraşacağız. Bu bütçede yatırıma pay ayırmak isterken, pandemiyle ve hastalıklarla bu süreçte ne kadar milleti, esnafı ve tüccarı sübvanse edeceğimizle uğraşacağız. Şu ana kadar gelinen noktada baktığımız zaman Sağlık Bakanlığımız, Türk Tabipler Birliği haricinde tüm sağlıkçılarımızla ciddi bir başarı elde edildi.

“EKONOMİ YÖNETİMİMİZDE GAYET İYİYİZ”

Ekonomi yönetimimizde gayet iyiyiz. Sıkıntılar olabilir. Bu sıkıntılardan hepimiz nasibimizi aldık. Şu anda ekonomimiz iyi yolda. Dünyada bizim kadar iç sorunlarla uğraşıp; pandemiyle uğraşıp, Irak’ta, Suriye’de, Lipya’da, Ege’de, Mavi Vatan’da uğraşıp, Azerbaycan’a destek olayım diyecek bu verilere sahip başka bir ülke yok. Örneğin, Almanya’daki sıkıntılar bizde olmadı, İtalya’da iki gün aç kaldılar sokaklara döküldüler. ABD’de tüp kasalarında ceset taşıdılar. Bunlar ekonomik dolgunluğa ulaşan ülkeler olmasına rağmen çok sıkıntı yaşadılar. Allah’a şükürler olsun biz bu tür sorunlar yaşamadık.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.