Güvenliğimizin ve Huzurun teminatı polislerimizdir

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Halkın huzur ve güveninin teminatı Polis olduğunu söyledi.

Güvenliğimizin ve Huzurun teminatı polislerimizdir
10 Nisan 2021 Cumartesi 12:48

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Halkın huzur ve güveninin teminatı Polis olduğunu söyledi.

Tosun mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Ülkemizde iç güven ortamının oluşmasına yönelik olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bulunması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet Teşkilatımız; yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için devletin asli görevlerini layıkıyla yerine getirdiği gibi bundan sonra da o şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuur ve halkla beraber en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.

Türk Polisi halkımızla bütünleşerek birlikte işbirliği ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemektedir. Türk insanının her bir hücresinde yer alan vatan ve bayrak sevgisinin gücü bizleri birlikte ve beraberlikte tutan ruhudur. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatının değerli mensupları bu ruhun en derin izlerini taşıyan vatan evlatlarımızdır. Türk Polis teşkilatımız asayişi, güvenliği ve huzuru sağlamak için çok önemli bir toplumsal işlevi özveri ile yerine getirmektedir.

Halkımızdan ve yasalardan aldığı güç ve destekle görevini başarıyla yapmaktadır. Polis teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında, kamu düzeninin sağlanmasında, hukukun egemen kılınarak güvenli bir ortamın yaratılmasında yaptığı başarılı çalışmalarıyla halkımızın her zaman sevgi ve takdirini kazanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 176. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, vatandaşımızın huzur ve güvenliğinin temini için gece gündüz demeden çalışan fedakâr emniyet mensuplarımıza, İl Emniyet Müdürümüzün şahsında tüm polislerimize ve güvenlik kuvvetlerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum. Bu vatan için canını vermiş şehitlerimizi rahmetle anıyor. Türk Polis Teşkilatımızın 176. Yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.