Erkmen: "İnsanlar fakirliğe doğru gidiyor!"

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Zonguldak’ta birlik, beraberlik olmasını istediklerini belirterek Zonguldak halkı adına mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Erkmen: "İnsanlar fakirliğe doğru gidiyor!"
12 Ocak 2021 Salı 14:49

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Zonguldak’ta birlik, beraberlik olmasını istediklerini belirterek Zonguldak halkı adına mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

İyi Partiye halk tarafından büyük bir rağbet olduğunu ifade eden Erkmen, “İnsanların artık hükümetten ümidini kestiğini ve sorunların çözümü noktasında hükümetin herhangi bir şey yapamayacağını görerek partimize doğru büyük bir akım içinde olduğunu görüyoruz” dedi.

Siyasetteki seviyeyi düşürmeden mücadelelerine devam ettiklerini belirten İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, açıklamasına şöyle devam etti:

SİYASETİN SEVİYELİ OLMASI LAZIM

“Biz Zonguldak’ta birlik, beraberlik olsun istiyoruz. İnsanların siyasal anlamda fikirleri tabi ki ayrı olacaktır. Bu demokrasinin temel unsurudur. Siyasi partilerde demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Ama bunun seviyeli olması lazım, fikir bazında tartışmak lazım. Hiçbir zaman seviyeyi düşürüp hakaret tarzında ve şahsiyete dokunur şekilde bir takım söylemlerde bulunmak hangi makamda olursa olsun hiç kimseye yakışmaz. Biz İyi Parti olarak seviyemizi düşürmeden, onların seviyesine inmeden hepsine gerekli şekilde cevabımızı veriyoruz. Zonguldak halkı adına mücadelemize devam ediyoruz. Bizi sevindiren husus Zonguldak halkının günden güne İyi Partiye ilgi göstermesi, Türkiye’de olduğu gibi İyi Partiye sahip çıkmasıdır.

İNSANLAR HÜKÜMETTEN ÜMİDİNİ KESTİ

Şuanda Türkiye’de hızla yükselen lider olarak Meral Akşener’i parti olarak da İyi Partiyi görmek bizleri mutlu ediyor. Yeni arkadaşların aramıza katılması bizleri memnun ediyor. İyi Partiye halkımız tarafından büyük bir rağbet var. İnsanların artık hükümetten ümidini kestiğini ve sorunların çözümü noktasında hükümetin herhangi bir şey yapamayacağını görerek partimize doğru büyük bir akım içinde olduğunu görüyoruz. Şunu unutmamak lazım; Hizmet etmek, insanlara hizmeti getirebilmek güzel bir şeydir ve takdir edilir. Ama o hizmetlerden yararlanacak olan insanlardır. Eğer biz o insanları ayakta tutamazsak, onları yaşatamazsak o zaman yapılan hizmetlerin hiçbir önemi kalmaz. Bakıldığında pek çok köyde yapılan yol, su gibi çalışmaların devlet tarafından yapıldığını görürüz ama onları kullanacak çok az kişinin kaldığını, köylerin boşaldığını, gençlerin çalışmak için başka yerlere gittiğini ve bu hizmetlerden yararlanacak insanların ortada olmadığını görürüz. O zaman hizmet mi önemli yoksa insanı yaşatmak, orda tutmak, onların karnını doyurmak mı önemli? Tabi ki insanı bulunduğu yerde tutmanın, onların karnını doyurmanın daha önemli olduğunu görüyoruz.

ZONGULDAK İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Benim 2020 yılında çok önemli bir gelişme olarak kamuoyuyla paylaştığım bir husus vardı. O da Türkiye Varlık Fonunun yapmış olduğu bir açıklamaydı. Bu açıklamada devlete ait olan madenlerin Türkiye Varlık Fonu bünyesine alınıp burada Maden Holding kurulacağı bizzat Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü tarafından resmi olarak ifade edildi. Böyle bir gelişmenin Zonguldak’ı çok yakından ilgilendirdiğini belirtmiştim. Bu konuda yine ısrarcıyım çünkü o açıklamalardan geri adım atılmadı. 2021 yapılan açıklamanın hayata geçirildiği bir yıl olabilir. Bu nedenle gelişmeleri iyi bir şekilde takip etmek gerekiyor. Biz Zonguldak ve Zonguldak’ta yaşayanların hakkının yenilmemesini, onların kazanılmış haklarından geri götürülmemesi konusunda duyarlılık gösteriyoruz. Bu konudaki mücadelemiz devam edecek.

İNSANLAR FAKİRLİĞE DOĞRU GİTMEKTE!

Bir süre önce asgari ücret açıklandı. Biz asgari ücretin 3 bin lira olmasını istemiştik ama bunu söylerken geçen yılki maliyetlerin aynen korunarak işverene herhangi bir yük getirmeden sıfır maliyetle aradaki farkın devlet tarafından karşılanmasını istemiştik. Böylelikle hem asgari ücretli arkadaşlarımızın eline net olarak 3 bin lira geçmesini bir taraftan da işverene maliyeti sıfır olması dolayısıyla iş kaybı gibi bir duruma yol açılmamasını istemiştik. Ama bu kabul görmedi. İşin acı tarafı da şu; Bugün Avrupa ülkelerine baktığımız zaman yüzde 10 civarında asgari ücretle geçinen ailelerin varlığını görürüz. Ama Türkiye’de maalesef yüzde 57 civarında asgari ücretle geçinen bir grup var. Bunun çok az üzerinde maaş alan kitleyi de kattığımız zaman asgari ücret yaklaşık yüzde 70 civarında kitleyi ilgilendiriyor. Bir ülkede toplam çalışan nüfusun yüzde 70’i asgari ücret sınırında ücret alarak geçimini sağlıyorsa burada düşündürücü bir konu vardır. İnsanlar fakirliğe doğru gitmektedir. Herhangi bir şekilde “ben bu kadarla geçineceğim” deyip buna razı olmak bir yerde kendi kendine yapılan kötülük olur. Bizim amacımız insanımızın daha üst gelir seviyesine doğru yükselişini sağlayarak daha rahat yaşam koşullarına doğru onları götürebilmektir.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.