Erkmen, "Bu çağrımıza kulak verin gerekeni yapın"

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, “Gün esnafımızın ve işletmelerimizin yanında olma günüdür” dedi.

Erkmen, "Bu çağrımıza kulak verin gerekeni yapın"
24 Şubat 2021 Çarşamba 17:02

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, “Gün esnafımızın ve işletmelerimizin yanında olma günüdür” dedi.

Unutmayalım ki eğer esnaf ve işletme sahipleri iyi olursa ekonomi iyi olur. Ekonomi iyi olursa insanımız mutlu olur diyen İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, yaptığı yazılı açıklamasına şöyle devam etti:

“SGK ve Vergi borçlarının yapılandırılmasına dair 7256 sayılı yasa çıkarken, İYİ Parti olarak bazı önerilerimiz olmuştu. Ne yazık ki sadece başvuru süresinin uzatılması önerisi dikkate alınmış bir ay ek süre tanınmış ancak ödeme konusunda erteleme önerisi ise dikkate alınmamıştır. Bu açıdan esnaflarımız ve işletmelerimiz için SGK ve Vergi borçlarının yapılandırılmalarının birinci taksit ödemeleri bu ay sonu sona erecektir. (Son yatırma tarihi 1 Mart 2021’dir.) Ekonominin hali ortada, kapanma noktasına gelen esnaf ve işletme sahipleri aç kalmadan bir ayı nasıl geçireceklerini düşünürken bu ödemeleri yapmaları mümkün değildir. İYİ Parti milletvekillerimizce sürekli dile getirilen bu durum en son olarak TBMM’de İYİ Parti Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erhan USTA tarafından dile getirilmiş ve “Ödemelerin bu yıl sonuna kadar faizsiz ertelenmesini ilk taksit ödemelerinin 2022 yılı Ocak ayında başlatılmasını ayrıca ödemelerinin 16’dan 36 taksite çıkarılmasını istemiştir.”

Hükümetin bu talebi dikkate almasını ve yasal düzenleme yapılmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde ödeme gücü olmayan esnaf ve işletme sahipleri birinci taksitlerini yatıramayacaklar, dolayısıyla yapılandırma bozularak üstelik bugüne göre daha borçlu hale geleceklerdir. Unutmayalım ki eğer esnaf ve işletme sahipleri iyi olursa ekonomi iyi olur. Ekonomi iyi olursa insanımız mutlu olur. Hükümet beş büyük müteahhit dediğimiz firmalarca işletilen havaalanının milyarlar tutan kirasından vazgeçerken onlara gösterdiği duyarlılığın hiç olmazsa bir miktarını da milyonları bulan esnafımız ve işletme sahipleri için göstermelidir. Halk Bankasından gidip borçlanan (borç kredi alabildiyse) bunun dışında bugüne kadar hiçbir nakdi destekten yararlanamayan esnaf ve işletmeci milyonlarca kişinin olduğunu ve bunların bir kısmının battığını bir kısmının da batmak üzere olduğunu üzülerek görüyoruz. Gelin bu çağrımıza kulak verin. Birkaç kişinin değil milyonların yanında olun. Aksi takdirde iki-üç ay sonra iflasların peş peşe geldiği, işsizliğin tavan yaptığı bir ekonomik tabloyla karşılaşırız ki dönüp bu günleri ararız. Gün esnafımızın ve işletmelerimizin yanında olma günüdür.” Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.