Erkmen: Askıda Ekmek Türkiye'nin geldiği son noktadır

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, MHP Merkez İlçe tarafından başlatılan askıda ekmek uygulamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erkmen: Askıda Ekmek Türkiye'nin geldiği son noktadır
05 Kasım 2020 Perşembe 22:04

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, MHP Merkez İlçe tarafından başlatılan askıda ekmek uygulamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Erkmen, "Türkiye, ekonomik olarak uçacak diye yola çıkan iktidarın bugün Türkiye’yi getirdiği son durum  'Askıda Ekmek' ile noktalanmaktadır. Başka söze gerek var mı?"  diyerek şunları söyledi:

"Zor durumda olana yardım bizim kültürümüzdür. Millet olarak en büyük özelliklerimizden biridir. Deprem gibi, sel gibi veya pandemi gibi afetler nedeniyle zor durumda olana yardım doğaldır. Fakat bir taraftan ekonomi iyi, iyiye gidiyoruz diye demeçler verip, TÜİK( Türkiye İstatistik Kurumu)gibi devletin kurumlarıyla ekonomiye güven üst düzeyde diyeceksiniz (Açıklayanlardan başka inanan var mı acaba?)  sonra çıkıp askıda ekmek uygulaması yapacaksınız. Bu ekonominin çöktüğünü gösteriyor. Bakın insanları borçlandırarak 5-6 ay geçirdik. Şimdi ödeme zamanı geldi. İnsanlar kara kara düşünüyor. Ne yapacağız diye. Önceki vadesi gelmiş borçlarını yapılandırdıkları halde ödeyemediler. Şu anda yeniden yapılandırma Meclis'te görüşülüyor.

Önce verilen sözler yerine getirilsin. İnsanımız komşusunun durumunu görür ve ona sahip çıkar. Ayrıca Devletimizin yıllardır fakir ve zor durumda olan vatandaşlarımıza Sosyal Yardımlaşma Vakıfları vasıtasıyla yardımcı olduğunu herkes bilmektedir. Sorun yardım etmekte değil, insanlarımızın insanca yaşayabilecekleri geçim standartlarına kavuşturmada düğümlenmekte olup, ekonomimiz iyi olmadığı sürece de bu sıkıntıların çekileceği bir gerçektir.

 Türkiye, ekonomik olarak uçacak diye yola çıkan iktidarın bugün Türkiye’yi getirdiği son durum  'Askıda Ekmek'’ ile noktalanmaktadır. Başka söze gerek var mı? Ancak ben yerelde projeyi uygulayan arkadaşların iyi niyetle hareket edip, Genel Merkezden aldıkları talimatları yerine getirdikleri için onlara bir şey söylemenin doğru olmayacağını, söylenecekse Türkiye’nin ekonomik olarak getirildiği durumu hala iyiyiz diye alkışlayanlara söylememiz gerektiğinin altını çiziyorum." (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.