Erbay güven tazeledi

Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut başkan Ayşe Erbay güven tazeledi.

Erbay güven tazeledi
26 Ocak 2021 Salı 17:05

Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut başkan Ayşe Erbay güven tazeledi.

Kozlu-Karaca Düğün Salonunda tek liste ile gerçekleştirilen Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut başkan Ayşe Erbay güven tazeledi.

Kongreye Ak Parti Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Serpil Kavrak, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Elif Gülsüm, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Dilek Kaya, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Karaman Belediye Başkanı Servet Üstün, Kadın Kolları ilçe başkan ve yöneticileri, Ak Parti ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partili  katıldı.

Divan başkanlığının seçilmesinin ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay şunları söyledi:

ERBAY: “DAVA ADALETTİR”

“Dava adalettir, mazlum her kimse, ırk, cinsiyet, renk, milliyet, din farkı gözetmeksizin mazlumun safında durmaktır. Dava hüzündür, mücadeledir, ümittir, sıkılmamaktır, pes etmemektir, yorulduğunda dinlenmesini bilip hemencecik yeniden yola koyulabilmektir. Dava aşktır, samimiyeti sonuna kadar yaşamaktır. Yükümüz ne kadar ağır olursa olsun; bir ve beraber oldukça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Davamızda birlikte yol aldığımız değerli konuklarımız ve kıymetli arkadaşlarım; Bugünden itibaren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan inandığı davanın mücadelesini veren bu yolda sağlam bir irade gösteren ve istikametinden en ufak bir sapma göstermemiş bir lider oluşunu örnek alarak, çalışmalarımıza artan bir tempo ile devam edeceğiz. Bize verilen her görevi üstün bir gayret, ciddiyet ve titizlikle yerine getireceğiz. Şehrimizin geleceğinin inşasında kadınlarımızla birlikte elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizde en fazla üyeye sahip olmanın gururunu taşıdığım Ak Parti’nin Zonguldak’taki 30 binin üzerine çıkmış bulunan kadın üye sayısını da daha da yukarılara çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız.”

ALAN: “NE SÖYLESEK HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ”

Bugün burada olmaktan çok mutluyum diyen Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Ak kadınlarımızla ilgili ne dersek kifayetsiz kalır. Ne söylesek haklarını ödeyemeyiz. Değerinizi açıklayamayız” diye konuştu.

TÜRKMEN: “BU ÜLKEYE BORCUMUZ VAR”

Kongremiz Zonguldak’ımıza, ülkemize ve partimize hayır getirsin diyerek konuşmasına başlayan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen: “Amasız fakatsız bu ülkeye borcumuz var. Bizler kadınlarımız, kızlarımız, gençlerimiz, ninelerimizle hep birlikte bu borcu ödemeye devam edeceğiz. 19 senedir bunu layıkıyla ödedik ülkemize çok hizmetler ve değerler kazandırdık. Bundan sonrada bu değerlerin muhafazası, geliştirilmesi ve dünyayla rekabet edebilme adına bu hizmetleri yapabilmek için omuz omuza, yan yana, gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bu birlik ve beraberlik dünyada tarih yazar. Bugün öyle bir noktaya geldik ki cumhur ittifakı ve milletimizin desteğiyle beraber cumhurbaşkanlığı yönetim sistemimiz hem 2023 milletvekilliği seçimlerinde, hem mecliste, hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde Allah’ın izni sizlerin gayretleriyle ülkemizin bu istikrarı devam edecek” dedi.

TOSUN: “MİLLETVEKİLİ SAYIMIZI DÖRTE ÇIKARACAĞIZ”

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, şunları söyledi: “Ayşe Erbay kardeşimle beraber il teşkilatında iki dönem görev yaptık. İnşallah kadın kolları başkanımız olarak 2023’e Zonguldak’ı hazırlayacak. Biz kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Başkanım ile birlikte 2023’te Zonguldak’ta daha güzel işler yapacağız. Ak Partinin kurulduğu günden bu güne kadar Zonguldak’ta hep 3 vekilimiz oldu bu yerel seçimlerde Zonguldak merkez belediyesiyle beraber Kozlu ve Kilimli Belediyelerini alarak bu sahilde kırmızı yer bırakmadık. Bizler ömrümüz yettiğince Allah’ın izniyle Zonguldak’ta ki milletvekili sayımızı da 4’e çıkartacağız”

KAVRAK: “ÜYE SAYIMIZ SEKSEN ÜLKENİN NÜFUSUNDAN FAZLA”

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Avukat Serpil Kavrak ise şöyle konuştu: “Bu güzel kongrede emeği geçen tüm başkanlarımın ellerine emeklerine sağlık. Genel Merkez Kadın Kolları olarak Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam riyasetinde 81 ilde 922 ilçedeki yapılanmamız ve 5 milyon 300 bin üye sayımızla dünyanın en büyük sivil toplum hareketiyiz. 5 milyon 300 bin üye sayımızı kafamızda canlandıracak olursak dünyada 196 tane ülke var bizim kasın üye sayımız 80 ülkenin nüfusundan fazla.”

Konuşmaların ardından tek liste ile gerçekleştirilen kongrede Ayşe Erbay yeniden başkan seçildi.

Ayşe Erbay’ın yönetimi şu isimlerden oluştu: Arife Vildan Nar, Ayça Karagül, Ayşe Yavuz Albas, Banu Dirican, Filiz Ünsal Sarsık, Funda Terzi, Gamze Cinbar, Gülay Günaydın, Gülcan Kara, Gülçin Kavraz, Gülşah Çetin, Hacer Erkol, Hansa Talas, Hatice Nekaya, Havva Çift, Havva Kel, İkranur Aydın, Melek Hamut, Nagihan Gökdemir, Nezaket An, Özlem Köken, Pınar Berber, Pınar Kara, Reva Aydın, Saniye Soyyiğit Akçay, Selma Beytekin, Serpil Özmen, Sevgi Aydın, Sevilay Demirci, Songül Uçar, Sümeyye Karakuş, Sümeyye Nur Güngör, Şennur Danış, Şermin Köroğlu, Şule Nur Tuna, Tansu Pazarlı, Tuğba Yusufoğlu, Tülay Sayılı, Yonca Yıldız. Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.