Ebru Uzun: “Üzmeyin artık Başkanımızı”

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı açıklamada, “Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; Zonguldak Limanı ile açıklamalarda bulunmuş. Açıklamalarında sanki bazı şeylere fırsat ve zemin kolluyor gibi bir hava vermeye çalışmış” dedi.

Ebru Uzun: “Üzmeyin artık Başkanımızı”
22 Ekim 2021 Cuma 15:45

Uzun açıklamasında, “Ama açıklamanın sonu daha da çarpıcı ’’Cumhurbaşkanımız talimat verdikten sonra kimsenin esamesi okunmaz ‘’ diye buyurmuş. Ve ekleyerek,Sahil Projesinde müteahhit firmanın süregelen çalışmasının ancak 11 Şubat 2022 tarihinde biteceğini ifade etmiş. İnsan ,ister istemez Sahil Projesinde de talimatı keşke sayın Cumhurbaşkanı verseydi demekten kendini alamıyor” diyerek şunları söyledi:

“Öyle anlaşılıyor ki kentimizde yapılacak sıradan bir düzenlemede bile (Limandaki kömür depolama alanının kaldırılması) sayın başkan kendi gücünün yetmediğini,yetemediğini peşinen kabullenmiş ve Çevre Bakanı, Çevre Bakanı olmadı Cumhurbaşkanından medet ummayı,çözüm olarak öne sürmeyi marifet sayan bir garip yönetim tarzını benimsemiştir. Bunu kendi açısından bir güç göstergesi olarak nitelendirilebilir. Sizin,TOKİ Başkanı ile sayın Bakan Murat Kurum ile sayın Cumhurbaşkanı ile ilişkileriniz üst düzeylerde olabilir ,buna kimsenin itirazı olamaz.

Ama her düzeyde ,sıradan bir kent içi düzenleme de bile Cumhurbaşkanını referans olarak kullanmak,o makama da zarar vermektedir. Sanırsın Türkiye’nin en büyük fabrikası kurulacak,Zonguldak’ta işsizlik bitecek eski şanlı günlerine kavuşacakta Cumhurbaşkanı’nın talimatı ve çabası bekleniyor.

Bu vesile ile TOKİ’nin yaptığı Sahil Projesindeki ‘’müteahhit talihsizliği’’nin, yine TOKİ’nin yapacağı Lavuar Alanı Projesinde yaşamamak en büyük temennimiz. TOKİ Başkanlığına da buradan seslenelim; üzmeyin artık Başkanımızı” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344