Ebru Uzun: Kendi işlerine gelen törenlere izin veriyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez  İlçe Başkanı Ebru Uzun 'Çelenk törenlerine ,fener alayı yürüyüşlerine izin vermeyen zihniyet kapalı ortamda, pandemi tedbirlerinin uygulanmadığı ,yüzlerce kişiyle ‘’dayanışma ve kaynaşma yemeği’’ düzenlemekte bir sakınca görmemiş” dedi.

Ebru Uzun: Kendi işlerine gelen törenlere izin veriyorlar
31 Ekim 2020 Cumartesi 16:53

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez  İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı yazılı açıklamada, “Valiliklere gönderilen yazıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda COVID-19 sebep gösterilerek "Tören ve Kutlama Komitesi tarafından düzenlenerek Vali / Kaymakam tarafından onaylanan tören ve kutlama programı dışında başkaca bir kurum/kuruluş tarafından program düzenlenmesine müsaade edilmeyeceği" diyerek açık havada yapılacak olan çelenk törenlerine ,fener alayı yürüyüşlerine izin vermeyen zihniyet kapalı ortamda, pandemi tedbirlerinin uygulanmadığı ,yüzlerce kişiyle ‘’dayanışma ve kaynaşma yemeği’’ düzenlemekte bir sakınca görmemiş” dedi.

Uzun açıklamasında, “Son on yılda çeşitli bahanelerle 14 kez Milli Bayramlarımızı kutlamamızı engelleyen ,sönük ve etkisiz  bir biçimde geçiştiren zihniyet kendi işlerine gelen her türlü açılış ,kutlama, düğün, miting yapmakta beis görmüyor “ diyerek şunları söyledi:

“Pandemi sürecinin başından beri ne yaptı hükümetimiz, Umre'den gelen on binlerce vatandaşı karantinasız yurt içine dağıttı. Batıdan gelen binlerce kişi karantinasız yurda giriş yaptı.Başka ne  yaptı hükümetimiz? Düşük faizli konut kredisi vermeye başladı. Uçak biletlerindeki KDV oranını düşürdü. Konaklama vergisini kaldırdı. Devamında aç-kapa sokağa çıkma yasakları. İki saat önceden açıklanan kısıtlamalar. Sabah konup, akşam kaldırılan yasaklar.

AVM'lerin, kuaförlerin, restoranların, kafelerin, plajlar  yüzme havuzlarının açılması ,toplu taşıma araçlarında yüzde 50 taşıma kuralının  iptal edilmesi v.s  en önemlisi üç kuruşluk maskeyi halkına dağıtmayı bile becerememesi . Ve tüm bunları   virüsle mücadele ve mücadeledeki üstün başarımız diye bizlere  yutturulmaya çalışılması .

Sonuçta  geldiğimiz nokta ortada coronavirüs  büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor her gün onlarca insanımızı kaybediyoruz. Sokakta maskesi çenesinde olan vatandaşa  yüksek meblağlarda  ceza kesen yetkililer,bu toplu yemek etkinliği  için ne yapacak merak ediyoruz.

Topluma örnek olması gerekenlerin bu sorumsuzluğunu kınıyoruz. Özellikle kendisi de bir hekim olan Belediye Başkanının yol arkadaşlarını uyarmak yerine bu yemekte boy boy poz vermesini,   bu hatanın içinde olmasını büyük bir sorumsuzluk olarak görüyoruz. 

Bu görüntülere kayıtsız kalanlar ve bizzat içinde olanlar, yarın sokağa çıkıp esnaf, vatandaş denetleyecek ,tedbirlere uyuyor musunuz diye sorup yine boy boy poz verecek” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.