Ebru Uzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, yaptığı açıklama ile 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Ebru Uzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
29 Ağustos 2020 Cumartesi 13:51

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, yaptığı açıklama ile 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Uzun yaptığı açıklamada, “30 Ağustos 1922’de Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın Büyük Zafer’de Türk ordularına verdiği emir, “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir! İleri!” sözüdür” diyerek şunları söyledi:

“30 Ağustos 1922:Yunan ordusunun yenildiği, kaçan düşmanın kovalanmaya başlandığı tarih, bu tarihtir. Türk askerinin kanı ile yazılan, Türk’ün büyük destanı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın sonudur 30 Ağustos. Yurdumuzun düşmandan temizlendiği, düşmanların geldikleri gibi gittikleri gündür. 30 Ağustos, Türk yurdunun bağımsızlığına kavuşmasını dosta düşmana gösteren kutlu gündür! Başkomutan Mustafa Kemal'in bizzat yönettiği Büyük Taarruz meydan muharebesi 26 Ağustos'ta başlamış ve 30 Ağustos günü zaferle taçlanmıştır.

Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bağımsızlık türküleri söyleyerek dalga dalga düşmanın üzerine yürüyen kurtuluş ordusu, işbirlikçilerinden de güç alan işgalci düşmanı vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza da, birliğimize de göz diktirmeyiz, el uzattırmayız demiştir. Son yıllarda, 23 Nisanlar, 19 Mayıslar, 30 Ağustoslar, 29 Ekimler yani Türk ulusunun gurur ve  övünç kaynağı olan tüm  milli bayramlar kutlanmayarak geçiştirilmeye unutturulmaya , ulusal bilincimizi köreltilmeye çalışılmaktadır. Bugün özgür bir Türk vatandaşı olarak yaşadığımız bu toprakları, başta Başkomutan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarına ve Anadolu halkına borçluyuz. Emperyalist ülkelere günümüzde sanayi kuruluşlarının, bankaların, madenlerin, şirketlerin ve bunun gibi birçok değerimizin satıldığı ve satışların arttığı son yıllarda, vatanımızın ne zorluklarla kazanıldığını, atalarımızın canları pahasına düşman işgalinden kurtardığını, özgürlüğümüz, egemenliğimiz ve bağımsızlığımızın nasıl kazanıldığını asla unutmamalı ve gelecek nesillere de mutlaka öğretmeliyiz.  Vatanımızın kurtuluşunu hatırlamamız iyi anlamamız ve vatanımıza, bağımsızlığımıza ve onurumuza sahip çıkmak için bizler buradayız. Başta Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Son söz olarak  şu asla unutulmamalıdır ki   yok sayılmaya  çalışılan milli bayramlarımızı coşku ve gururla kutlamaya devam edeceğiz. Cumhuriyet tarihindeki tüm şehitlerin anısına saygı duymak konusunda samimi olan  her Türk vatandaşı  milli bayramlarımızı  “bizim tarihimizde bu mücadeleler var ,biz böyle cesur ve yürekli bir milletiz''  diyerek gurur ve onurla kutlaması gerekmektedir.  Ne mutlu Türk’üm diyene” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.