Doğalgaza giden yol

Ak Parti Zonguldak İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak ziyaretinde kendisine Kilimli - Filyos arası karayolunun Proje detayları hakkında bilgilendirme fırsatı bulduklarını ifade etti.

Doğalgaza giden yol
09 Haziran 2021 Çarşamba 11:28

Ak Parti Zonguldak İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak ziyaretinde kendisine Kilimli - Filyos arası karayolunun Proje detayları hakkında bilgilendirme fırsatı bulduklarını ifade etti.

Hedeflerinin; Zonguldak’ın tersine göçü sağlayacak iş imkânlarını çeşitlendirip arttırmak, kara, hava, deniz, tren yolları bağlamında lojistik ağımızı tamamlamak ve halkın yaşam kalitesini, konfor alanlarını, gelir seviyesini arttırmak ideali ile çalışmak olduğunu belirten Ak Parti Zonguldak İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, yaptığı yazılı açıklamasına şöyle devam etti:

MİTHATPAŞA TÜNELLERİ YILSONUNA KADAR AÇILMIŞ OLACAK

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, Zonguldak’ımızı yeniden yakın tarihindeki o güçlü dönemine, ekonomi de yeniden şahlanıp adeta Kuzeyin Yıldızı konumuna taşıyacak Filyos vadisi projesine ulaşımda, çok önemli görev üstlenecek olan, Kilimli - Filyos arası karayolunun Proje detayları hakkında bilgilendirme fırsatımız oldu. Bilindiği gibi, hali hazırda ikinci makas mevkii, K—1 kavşağı lokasyonundan başlayıp, 4 sıralı tünel ( 8 tüp ) ve Bölünmüş yol ile Kilimli ilçemizde nihayetlenecek proje imalatı, planlandığı hızda devam etmektedir. Projede bulunan tünellerin tamamında ışık görüldü. Artık tünellerin içerisinde su drenaj menfez çalışmaları ve nihai betonlama çalışmaları devam ediyor. Gerek Karayolları Bölge Müdürümüz, gerekse Yüklenici firmanın yönetim kurulu başkanı ile yaptığımız görüşmelerimizde, projenin bu yılın sonu itibari ile halkımızın hizmetine açılacağı hedefinin realize edileceğini teyid etmiş olduk.

GENÇLERİMİZİN İSTİHDAM BEKLENTİSİNE EŞİT İMKAN SAĞLANMIŞ OLACAK

Bu projenin devam eden etabı Kilimli - Filyos arası karayoludur. Projenin uzunluğu 20 kilometredir. Projede, toplam uzunluğu 12 km olan 9 sıralı Tünel ( 18 tüp ), ve yine toplam uzunluğu 8 km olan bölünmüş yol bulunmaktadır. Projenin tamamlanması ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir canlı yayında rüyam diye bahsetmiş olduğu, Karadeniz Sahil Yolunun batı aksının önemli bir etabıda tamamlanmış olacaktır. Yine projenin hayata geçmesi, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ilçelerimizin Filyos vadisine ulaşım rahatlığına,  Merkez ilçe, Ereğli, Alaplı, Kozlu, Kilimli ilçelerimiz ve beldelerimizinde kavuşması anlamına gelecektir. Bu durum Zonguldak’ımızdaki gençlerimizin istihdam beklentisine de, adil ve eşit imkan sağlamış olacaktır. Bizlerin hedefi, Karaelmasımızın yazılan bu yeni ve görkemli tarihinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Enerji üssü, emeğin, alınterinin, kömürün ve doğalgazın başkenti Zonguldak’ımızda, tersine göçü sağlayacak iş imkânlarını çeşitlendirip arttırmak, kara, hava, deniz, tren yolları bağlamında lojistik ağımızı tamamlamak ve  halkımızın hak ettiği yaşam kalitesini, konfor alanlarını, gelir seviyesini arttırmak ideali ile çalışmaktır.” Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.