Devrek'te CHP'nin 97. yılı kutlandı

Ülkemizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet Halk Partisidir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bugün 97 kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Devrek'te CHP'nin 97. yılı kutlandı
09 Eylül 2020 Çarşamba 17:01

Ülkemizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bugün 97 kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Devrek Cumhuriyet Alanı’nda yapılan tören CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Daha sonra Büyük Atatürk, yakın silah arkadaşları ve şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım” diye başladığı konuşmasında, “Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar sürecektir” dedi.

Başkan Bükrü konuşmasını şöyle sürdürdü,

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. Kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla  Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

Törene, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa Uzundal,  Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Recep Korum ve parti yöneticileri katıldı. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.