Çaycuma için feda olsun

Çaycuma Belediyesi zabıtası, Başkanı Bülent Kantarcı’ya “Yol Harcamalarına Katılım Payı” ihbarnamesini tebliğ etti. Başkan Kantarcı kendisine tahakkuk çıkan 3,515 kişi arasında en çok ödemeyi yapacak 15. kişi olurken “Çaycuma için feda olsun” dedi.

Çaycuma için feda olsun
18 Aralık 2019 Çarşamba 22:50

 Çaycuma Belediyesi Zabıtası, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya, “Yol Harcamalarına Katılım Payı” ihbarnamesini tebliğ etti. Zabıtanın başkanlık makamında yaptığı tebligat sırasında Muhtarlık İşleri Müdür Vekili Mehmet Karataş da hazır bulundu. Başkan Kantarcı, ilçede katılım payı tahakkuk ettirilen 3,515 mükellef arasında, en çok ödemeyi yapacak 15. kişi oldu. Tebligat sırasında, ödeyeceği tutarla sıralamadaki yeri kendine bildirilen Kantarcı, “Çaycuma için feda olsun. Buradan elde edilen tüm gelir yine Çaycuma için, Çaycuma’nın güzelleşmesi, altyapısının güçlenmesi için kullanılacak. On yılların ihmali nedeniyle yapılması gereken daha çok yol var. Tahsil edilen gelirin tamamı yeni yol yatırımlarında kullanılacak. Böylece Çaycuma’da altyapı ve yol sorunu diye bir şey kalmayacak” dedi.

KATILIM PAYINI SAHİP OLUNAN MALIN ZEKÂTI GİBİ GÖRMEK LAZIM

Katılım paylarını hesaplarken son derece titiz bir çalışma yaptıklarını söyleyen Kantarcı, “İki yılı aşkın süredir bu işe emek veren arkadaşlarımız vatandaşlarımıza tahakkuk edecek payı hesap ederken adeta kılı kırk yaran bir titizlikle çalıştı. Yapılan hesap kitap sonrasında şahsıma da ciddi bir rakam tahakkuk etmiş. Tahakkuk çıkan 3,515 kişi arasında en çok ödeme yapacak 15. kişi olmuşum. Dediğim gibi Çaycuma için feda olsun. Ödeyeceğimiz bu parayı sahip olduğumuz malların zekâtı gibi görmemiz lazım. Ne güzel ki zekâtımızı Çaycuma’ya, memleketimize veriyoruz. Bu paranın kuruşuna halel gelmeyeceğine, çarçur edilmeden amacı doğrultusunda kullanılacağına en karşı olanların bile inanıyor olması beni çok mutlu ediyor ” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

ÇIKAN TAHAKKUK HAFTADA BİR PAKET SİGARA PARASI ANCAK EDİYOR

Yol Harcamalarına Katılım Payı tahakkuk rakamlarıyla ilgili bilgiler de veren Kantarcı, “Art niyetleri her halinden belli bazı kesimler bir bardak suda fırtına koparmaya çalışıyor. 3,515 kişi arasında yalnızca 221 kişi 5 bin liranın üzerinde ödeme yapacak. 2,832 kişinin yapacağı ödeme 2 bin liranın altında olacak. 2,022 vatandaşımızsa bin liranın altında ödeme yaparken bunun 1,375’ine çıkan tahakkuk 500 liranın altında kaldı. Vatandaşlarımız bunları da iki yılda, dört eşit taksitte ödeyecek. Peşin ödemelerdeyse yüzde 25 indirim var. Özet olarak şunu söylemek isterim, kendine tahakkuk çıkan vatandaşlarımızın yüzde sekseninden fazlasının ödeyeceği tutar, haftada bir paket sigara parası ancak ediyor” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.