AK Parti İlçe Teşkilatı’ndan Posbıyık’a yanıt

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı, İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın meclis toplantısında söylediği sözler eleştirildi.

AK Parti İlçe Teşkilatı’ndan Posbıyık’a yanıt
11 Ekim 2021 Pazartesi 15:42

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı, İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın meclis toplantısında söylediği sözler eleştirildi.

Kdz. Ereğli Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Gülay, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Çakır, il genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

BOZKURT: “BİZİM HİZMETLERİMİZİ SAHİPLENMEYE ÇALIŞIYOR”

AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, toplantıda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri tek tek anlatırken, “Bizi eleştirenlerin hayalleri dahi, bizim yaptıklarımıza ulaşamaz” dedi.

Şehir planlanması konusunda belediyeyi eleştiren Bozkurt, ilçe teşkilatı olarak göreve geldikleri günden bu yana ilçenin en uzak köylerine giderek halkla kucaklaştıklarını dile getirdi. Bozkurt açıklamasında şunları söyledi:

“Son dönemlerde CHP’li yerel yönetimin AK Parti hükümetinin yaptıklarını görmezden gelip, bizim yaptığımız hizmetleri sahiplenmeye çalıştığını gözlemliyoruz. AK Parti olarak Süleymanbeyler Köyü’nde ki İçmesuyu Arıtma Tesisi, ve Kızılcapınar Barajı’ndan arıtma tesisine kadar olan su isale hattını yaklaşık 50 milyon TL’ye yakın bir yatırımla tamamladık ve 2017 yılında hizmete açtık. Yine yakın zamanda arıtma tesisi içerisine ozonlama tesisi kurulması için 5 milyon TL’lik bir yatırım daha yapılıyor. Bu hizmeti Kdz. Ereğli Belediyesi değil Devlet Su İşleri kanalıyla AK Parti hükümeti Ereğli halkımıza sunmuştur. Yine tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Kdz. Ereğli’de ki Doğalgaz yatırımını da Kdz. Ereğli Belediyesi değil Enerji Bakanlığımız yapmıştır. Ayrıca 19 yıllık iktidarımız döneminde Ereğli-Düzce arası karayolunu 9 tünelle birlikte yaparak hizmete açtık. Ereğli-Zonguldak arası karayolunun yapımını tamamladık halkımızın hizmetine açtık. 400 yataklı modern Devlet Hastanemizi yaptık ve halkımızın hizmetine açtık. 19 yılda 50’nin üzerinde ilk, orta ve lise binasını yaparak, tüm tefrişatı, son teknoloji bilgisayar sınıfları, laboratuvarları ve spor salonları ile hizmete açtık. Kdz. Ereğli Adliye Sarayı ve Vergi Dairesi binalarını yeniden yaparak hizmete açtık. Kdz. Ereğli’ye modern PTT binamızı kazandırdık. 20’nin üzerinde sağlık ocağı, 7 ayrı 112 istasyonunu ilçemize kazandırdık. Kavaklık Mahallesi’nde ki spor salonu ile Kemer mevkisindeki Gençlik Merkezi’ni yaptık, şimdide olimpik yüzme havuzunu yapıyoruz. Şehit Vefa Karakurdu Stadı’na bir milyon 800 bin TL yatırım ile suni çimlerini yeniliyor, tribünlerin ve soyunma odalarının bakımlarını yapıyoruz. Ve daha buradan saymakla bitiremeyeceğimiz binlerce hizmeti AK Parti hükümeti olarak Ereğli halkımızın hizmetine sunduk, sunmaya da devam edeceğiz. Son dönemlerde başta Erdemi r olmak üzere, hem tersaneler bölgesinde hem de Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni işçi alımları ile istihdamın önemli ölçüde artmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada milletvekillerimizle birlikte yürüttüğümüz çalışmaların meyvesini vermesinden de son derece mutluluk duyuyoruz. İnşallah hem Ereğli-Devrek karayolunun kalan kısmını, hem de Ereğli Eğitim Kampüsü’müzü 2023 yılına kadar tamamlayıp halkımızın hizmetine açacağız.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise, hastane yolundaki çalışmalar ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Konuşmaların ardından, partinin iki hafta önce gerçekleştirilen dayanışma toplantısında şehir dışı programları dolayısıyla bulunamayan önceki dönem Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlarından Mehmet Fatih Çakır, Adem Öztürk ve Mustafa Kumaş’a plaket takdiminde bulunuldu. (İHA)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.