Zonguldak Ereğli’de psikososyal destek hattı açıldı

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner Zonguldak Ereğli Sağlıklı Hayat Merkezinde “Psikososyal Destek Hattı oluşturulmuştur” dedi.

Zonguldak Ereğli’de psikososyal destek hattı açıldı
02 Nisan 2020 Perşembe 16:23

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner Zonguldak Ereğli Sağlıklı Hayat Merkezi'nde “Psikososyal Destek Hattı oluşturulmuştur” dedi.

Güner,yapmış olduğu yazılı açıklamada şöyle dedi.

”Dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen COVID-19 salgını, fiziksel sağlığın yanında, yol açtığı kaygı ve panik nedeniyle ruh sağlığı için de risk oluşturmaktadır. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen yeni tip koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında, günlük yaşamı kısıtlanan bireylerin ruh sağlığını korumak ve iyileştirmek, özellikle izolasyon ve karantina sürecinde olan ve yaşadıkları stres, kaygı ile mücadele etmede sorun yaşayan vatandaşlara destek olmak amacıyla Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Zonguldak Ereğli Sağlıklı Hayat Merkezi’nde “Psikososyal Destek Hattı “ oluşturulmuştur.

Psikolog, Sosyal Çalışmacı ve Çocuk Gelişimcilerden oluşan ekip, hafta içi 08:30-17:30 arasında hizmet vermekte olup,merkez ve ilçelerimizde psikososyal destek almak isteyen tüm vatandaşlarımız

0 (372) 317 17 85 numaralı destek hattını arayıp ücretsiz bilgi alabilirler” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.