400 yataklı Atatürk Devlet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

Zonguldak’ta yapımı süren 400 yataklı Atatürk Devlet Hastanesinde çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.

400 yataklı Atatürk Devlet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı
17 Mayıs 2021 Pazartesi 14:06

AK Parti İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İnşaat oturum alanı, 9868 metrekare, 134 adet tek kişilik servis odası, 116 adet çift kişilik servis odası,

108 adet poliklinik odası, 48 adet  yoğun bakım yatak sayısı, 23 adet  acil servis yatak sayısı, 13 adet ameliyathane sayısına sahip, 400 yataklı Atatürk Devlet Hastanemizde çalışmalar planlandığı hızda devam ediyor” dedi.

Avcı açıklamasında, “Bilindiği gibi Atatürk Devlet Hastanemizin inşaatına ilk olarak Zonguldak’lı bir firma olan TURYAPI  İNŞAAT tarafından 24.03.2014 yılında başlanmış, ancak firmanın iflas erteletme kararı ile süreç uzamış,ve hastanenin bitirilmesinde maalesef Zonguldak 4,5 yıl kaybetmiştir” diyerek şunları söyledi:

“Yeniden yapılan ihale ile ARAS İNŞAAT 16.07.2018 de hastane inşaatına yeniden başlamıştı. Daha sonra yine Ülkemize yapılan döviz üzerinden saldırı ve pandemi süreci nedeni ile tüm yüklenici firmalara, Sağlık Bakanlığı, Sağlık yatırımları genel müdürlüğü tarafından 4735 sayılı kanuna yapılan geçici 4. madde ile 142 gün +  60 gün  ek süre vermişti. Bu süre inşaatın teslim süresine ilave edilmiştir. Bugüne gelindiğinde yüklenici firma, hali hazırda 122 personelle, verdiği taahhüdü yerine getirmek için gayret göstermektedir. Hastane inşaatına zaman zaman gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, yüklenici firmanın şantiye şefi, inşaatın hali hazırda % 87 lik kısmının bittiğini, özellikle Ramazan bayramı ile Kurban bayramı arasında yapacakları hızlı imalatlarla, halkımızın hastanemizde ki görsel değişikliği çok daha iyi fark edebileceklerini  beyan etmiştir.

Son olarak yine şantiye şefi bizlere, fevkalâde bir durum yaşanmazsa, Atatürk Devlet Hastanemizin inşaat sürecinin 17.08.2021 tarihinde bitirilip kabul teslim sürecine geçileceğinin müjdesini vermiştir.

Ardından artık Hastanemizin sağlık malzemeleri müştemilatının taşınmasına başlanacaktır. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “ Oku, düşün, uygula, neticelendir.” şiarı ile tüm Ak parti il, ilçe Başkanlıklarımız ve Milletvekillerimiz ile takibini gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.Aziz ve asil Zonguldak halkımızın bilgisine arz ederim” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.