Yurda Şahin, resim sergisi açtı

Zonguldak'ta Vergi Dairesinden emekli olan Yurda Şahin, ilk kişisel resim sergisini Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açtı.

Yurda Şahin, resim sergisi açtı
22 Ekim 2019 Salı 17:18

Vergi Dairesinden emekli olan Yurda Şahin, ilk kişisel resim sergisini Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açtı.

Uzun yıllar Vergi Dairesinde çalıştıktan sonra emekli olan Yurda Şahin, 1998 yılında başladığı yağlıboya resim çalışmalarını Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde sergiledi.

Yaşayarak ve hissederek resim yaptığını belirten Yurda Şahin, çalışmaları ve sergisi hakkında şu bilgileri verdi:

“Resim çalışmalarım 1998 yılında başladı. Çok kısa bir dönem Belediye Kültür Merkezinde çalışmalar yaptım sonrasında evimde oluşturduğum atölyemde çalışmalarıma devam ettim. Son çalışmalarımda birkaç tane akrilik tarz ve rölyefler eklendikten sonra sergi açmaya karar verdim. Geçmişten bu güne biriktirdiğim yağlıboya çalışmalarımla birlikte bu sergiyi açtım. Evimde spontane olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Biranda aklıma ne geliyorsa onu resme dökmeye çalışıyorum. Bazen 15 dakikada yağlıboya resim yapıyorum bazen ise 2 yıl süren çalışmalarım olabiliyor. Resim benim için kendini ifade etme sanatı. Benim resme bakış açım bu yönde. Yaşayarak ve hissederek resim yapıyorum.”

Yurda Şahin resim sergisi 22-26 Ekim 2019 tarihine kadar Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açık kalacak. (Seçkin KIRARSLAN)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.