ZTSO, İmalat Sanayiinde dijitalleşme temalı Webinar düzenleyecek

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, İmalat Sanayiinde dijitalleşme temalı proje teklif çağrıları konulu Webinar düzenleyecek.

ZTSO, İmalat Sanayiinde dijitalleşme temalı Webinar düzenleyecek
14 Nisan 2021 Çarşamba 10:17

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB)Başkanlığı, İmalat sanayi sektörlerinde; Hızlı ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için; Modern imalat ve bilişim teknolojilerinin desteği ile verimlilik ve yüksek katma değer odaklı imalat sanayi yapısının oluşturulabilmesi hedefiyle KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında "İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME" TEMALI 2021-01 VE 2021-02 PROJE TEKLİFİ ÇAĞRILARIna çıktı.  Teklif çağrısı ile ilgili olarak Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde 16.04.2021 Cuma günü saat 11.00’da ‘‘KOBİGEL Destek Programı 2021-01-02 İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları’’ konulu Webinar (ZOOM) yapılacak. Bilgilendirme https://zoom.us/j/99755899236?pwd=NDVkdmZtZzlvdlB1cE55UWl6NFhOZz09 linki üzerinde gerçekleşecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir," Akıllı dijital teknolojiler kullanılarak imalat ve ilişkili proseslerde; hız ve verimlilik arttırılabilmekte, birbirleri ile haberleşen nesnelerin otonom eylemleri ile prosesler optimize edilebilmekte ve hata - bakım - stok masrafları azaltılabilmektedir. KOSGEB Başkanlığının duyurmuş olduğu 2021-01 ve 2021-02 Proje Teklif Çağrılarının amacı imalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ'lerin desteklenmesidir. Akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi üyemiz KOBİ işletmeleri; imalat sanayi sektörüyle ilişkili, bilgilendirme toplantımızda detaylı anlatacağımız 8 dijital teknolojiden birini veya entegre çalışmak kaydıyla birkaçını birlikte içeren ürün / yazılımlarında katma değer arttırıcı iyileştirmeler yapmak, yazılımlarını ticarileştirmek, üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için KOSGEB Zonguldak Müdürlüğüne proje başvurusu yapabileceklerdir. 16 Nisan 2021 günü Saat 11.00’de üyelerimizi bu konu ile ilgili bilgilendirmek amacıyla Zonguldak KOSGEB Uzmanlarının katılımı ile bir webinar düzenleyeceğiz. Katılım linkine odamız internet sitesinden ulaşılabilir(www.ztso.org.tr) Konuya ilgi duyan, işlerini geliştirmek isteyen üyelerimizin katılımını bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.