Zonguldak'ta Rehabilitasyon Merkezi kurulacak

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Derneği (DUMED), Zonguldak'ta uyuşturucu ile mücadele kapsamında rehabilitasyon merkezi kuracak.

Zonguldak'ta Rehabilitasyon Merkezi kurulacak
02 Ekim 2021 Cumartesi 12:33

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Derneği (DUMED), Zonguldak'ta uyuşturucu ile mücadele kapsamında rehabilitasyon merkezi kuracak.

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Derneği (DUMED) Zonguldak İl Başkanlığı tarafından tanıtım, dayanışma ve kaynaşma amacıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Cumartesi günü Ballim Kafe'de düzenlenen etkinliğe DUMED Genel Başkanı İsmail Karadağ, DUMED Batı Karadeniz Bölge Başkanı Hakan Çebi, DUMED Zonguldak İl Başkanı Münevver Küçükertunç ile çok sayıda dernek üyesi ve davetli topluluğu katıldı.

KARADAĞ: 14 İLDE REHABİLİTASYON MERKEZİ KURACAĞIZ

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Derneği (DUMED) Genel Başkanı İsmail Karadağ, "Toplantımızın amacı; “İstanbul'da uyuşturucu ile mücadele için, uyuşturucu bağımlıların tedavi gördüğü bir Rehabilitasyon Merkezi kuracağız. Yerimizi tuttuk şu an yapım aşamasında. Zonguldak'ta da Hakan Çebi başkanımızla beraber böyle bir rehabilitasyon merkezi kurmak istiyoruz. Bununla alakalı olarak arkadaşlarla görüşmeye geldik ve gerekli adımları atacağız. Ayrıca önümüzdeki ayda federasyonlar için başvuruda bulunacağız. Türkiye genelinde 117 tane ilçemiz var 14 tane de ilimiz var. Hep beraber bütün DUMED ailesi olarak birleşip her ilde böyle bir Rehabilitasyon Merkezi kurmak niyetimiz var" dedi.

ÇEBİ: UYUŞTURUCU KULLANIM YAŞI DÜŞÜYOR

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Derneği (DUMED) Batı Karadeniz Bölge Başkanı Hakan Çebi'de, "Batı Karadeniz'de teşkilatlanma çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Gayemiz İsmail Başkan'ın önderliğinde burada uyuşturucuyla mücadele konusunda bir Rehabilitasyon Merkezi kurmak ve bu uyuşturucu denilen illeti biraz daha asgariye indirmektir. Çünkü uyuşturucu kullanım yaşı küçük yaşlara kadar indi biz de bununla mücadele etmeye çalışıyoruz. Gönüllü arkadaşlarla beraber bir teşkilat kurduk ve çok iyi şekilde devam ediyoruz" dedi.

KÜÇÜKERTUNÇ: DUMED'İ TANITMAK AMACIYLA BU ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

DUMED Zonguldak İl Başkanı Münevver Küçükertunç'da, "Derneğimizi hem tanıtmak hem de dayanışma ve tanışma amacıyla toplantımızı düzenledik. İlk kez oldu ve devam olacak Ayrıca önümüzdeki günlerde kermes yapmayı düşünüyoruz. Genel merkezimizin bize hazırlayıp yolladığı bir projemiz kapsamında sokak çocukları yararına içinde İngilizce eğitim seti, en üst seviyeye kadar soru bankası il seviye test kitabı dağıtıyoruz" dedi.

Kahvaltı sonrasında derneği tanıtıcı etkinlikler düzenlendi. Haber: Meryem DEMİR

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.