Zonguldak protokolü korona denetiminde

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği "Sağlık için hepimiz için" genelgesi kapsamında Zonguldak protokolü denetim yaptı.

Zonguldak protokolü korona denetiminde
11 Ağustos 2020 Salı 16:03

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği "Sağlık için hepimiz için" genelgesi kapsamında Zonguldak protokolü denetim yaptı.

Yapılan denetime, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak Vali yardımcısı Mehmet Türk, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Alay Komutanı Gönen Süslü, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Genel kolluk ve diğer yetkililerce yapılan denetimlerde vatandaşlara rehberlik edici, bilinçlendirici uyarılarda bulunuldu.

Vali Mustafa Tutulmaz, esnaflarla bol bol sohbet ederek sosyal mesafe ve hijyen kuralını hatırlattı.

Vali Tutulmaz ve beraberindekiler Zonguldak Gazipaşa Caddesi Madenci Anıtı’nda başlayarak köprü altı esnafı ve İstasyon caddesinde denetlemelere devam etti.

Vali Tutulmaz ve beraberindekiler İstasyon caddesinde esnaf Mustafa Karataş ile esprili diyalog yaşadı.

Vali Tutulmaz, önceki görev yeri Afyonkarahisar'da büfe kontrolü sırasında çekmeceden makaron çıktığı anısını paylaşırken gülüşmelere neden oldu.

Tutulmaz, gülüşmelerin ardından büfenin çekmecelerinde makaron araması yaptı. İş yeri sahibi ise "Yok efendim bizde öyle şey olmaz" yanıtını verdi. Vali Tutulmaz denetimin ardından "Afyon'da olmuştu böyle bir kere. Bir açtım her taraf makaron" dedi.

Denetlemelerde, işyerleri, marketler, lokantalar, fırınlar, manavlar, çeşitli dükkanlar, kafeteryalar ve

Kuaförlerde denetlenirken, sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulunuldu. ŞABAN YILMAZ-ZONGULDAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.