Zonguldak Emniyeti kan verdi

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Kızılay’ı Zonguldak Şube Başkanlığı tarafından ortaklaşa kan bağışı düzenledi.

Zonguldak Emniyeti kan verdi
15 Eylül 2021 Çarşamba 16:41

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Kızılay’ı Zonguldak Şube Başkanlığı tarafından ortaklaşa kan bağışı düzenledi.

Düzenlenen kan bağışı etkinliğinde İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş da kan verirken, yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde yetkililerin ifadesiyle kritik eşiğe dayanan kan stokları alarm vermeye başladı. Savaş, afet ve operasyonel zamanlar dışında normal ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın talebini karşılayacak stoğa katkı sunmak üzere sosyal sorumluluk projesi kapsamında değerli personelimizin katılımıyla kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Toplumsal duyarlılığı artırmak adına son derece sağlıklı bir aktivite olan kan bağışı hususunda tüm vatandaşlarımızı Kızılay kan merkezlerine davet ediyorum. Hayat kurtarma düşüncesinin verdiği manevi hazza paha biçilmez. “Verilen her bir damla kan, kurtarılan CAN’dır” dedi.

Türk Kızılay’ı Zonguldak şube başkanı Aydın Ergenç de İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kan Bağış Kampanyamıza desteklerini esirgemeyen İl Emniyet Müdürümüz Sayın Fahri Aktaş beyefendiye çok teşekkür ediyoruz. İl Emniyet Müdürümüzün desteği ile 80  ünite kan bağışı alınmıştır. Kan bağışında bulunan Emniyet Müdürlüğü personelimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemizi ve dünyayı saran Covid 19 pandemi sebebiyle Kan Stoklarımız ciddi boyutta azalma göstermiş bulunmaktadır. Zonguldak Merkez ve İlçelerimizde bulunan 13 hastanenin kan ihtiyaçlarını Türk Kızılay olarak karşılamaktayız. Azalan kan bağışları nedeniyle hastalarımız ve hasta yakınları sıkıntı yaşamaktadır. Tek kaynağı insan olan Kan büyük önem arz etmekte olup, kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza hasta yakınları ve Türk Kızılayı olarak sonsuz teşekkür ediyoruz. Kan bağışı stoklarımızın normale dönebilmesi için sağlık koşulları elverişli olan her bir arkadaşımız mutlaka ama mutlaka Kızılaya gelip kan versin, bu vesile ile vatandaşlarımızı Kan Bağışına davet ediyorum. Koronavirüs hayatın birçok yönünü olumsuz etkiledi. Fakat kan sürekli bir ihtiyaç oluyor. Her sağlıklı birey de vereceği bir kan ile 3 kişinin hayatının kurtulmasına vesile olacaktır. Buradan kan bağışının duyarlılığını biz bir kez daha ifade edelim. Yapacağınız kan bağışının birçok kişiye umut olacağını söyleyebilriz. Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve Polis Teşkilatı'nın tamamına da bu göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.