Zonguldak, Basın Vakfı üyesi gazetecileri ağırladı

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı Zonguldak'ta başladı.

Zonguldak, Basın Vakfı üyesi gazetecileri ağırladı
14 Ağustos 2020 Cuma 14:47

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı Zonguldak'ta başladı. 14-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan genel kurul toplantısı öncesi Genel Başkan Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet ziyaretin ilk gününde Vali Vekili Turgut Subaşı'nı ziyaret etti

Ziyarette basının önemine dikkat çeken Subaşı, "Birkaç gündür yerel basında da geleceğiniz haberi heyecan uyandırdı. Zonguldak'ın Türkiye'ye tanıtılması bir vesile olacaktır. Cumhuriyetin ilk kenti, sanayinin ilk başlangıç ve bugün devam eden bölgesi gibi Türkiye adına önemli bir bölgemizin medya temsilcilerimiz aracılığıyla da tanıtılmasına imkan verecektir. Bütün Zonguldak halkı da bu konuda çok büyük bir memnuniyet duydular. Basınımız açısından baktığımızda çok büyük ve önemli bir görev ifa ettiğinizi biliyoruz" dedi.

Genel Başkan Yılmaz Karaca da "TGC Basın Vakfı Türkiye'de bulunan 125 civarında meslek örgütünün oluşturduğu bir vakıftır. 24. yılımızı kutluyoruz. Vakfımızın en büyük amaçlarından biri tüm basın çalışanlarının sosyal olaylarını takip etmek, tesisleşme konusunda çeşitli illerde çalışmalar yapıyoruz.

Vakfımız Türk Dünyasında çok büyük faaliyetler gösterdi. Eskişehir'de başlattığımız Türk Dünyası Basın Şurası'nın 3.’sünü yaptık. Tataristan, Kazan, Bişkek ve Kazakistan'da. Bu yıl Özbekistan'da yapacağımız 4. toplantımızı pandemi nedeniyle iptal edildi. Arkadaşlarımız gerek gazetelerinde, televizyonlarında, internet sitelerinde bolca haber yaparak Zonguldak'ın tanıtımına katkı sunacaklar" diye konuştu.

ZGC Başkanı Derya Akbıyık da program hakkında bilgiler aktardı.

Ziyarette Zonguldak Vali yardımcısı Turgut Şubası, Genel Başkan Karaca’ya madeni simgeleyen hediye verirken, Karaca’da kendisine plaket takdim etti.

BELEDİYE BAŞKANI ALAN’I ZİYARET ETTİLER

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Vakfı Kongresine katılmak üzere Zonguldak’a gelen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı ziyaret etti. 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ziyarette yaptığı konuşmada,  “Zonguldak'a gelmekten büyük bir mutluluk duyduk. Bizim yapacağımız genel kurul  sorunların paylaşılması adına son derece önemlidir. Zonguldak  Gazeteciler Cemiyeti  Türkiye’deki en iyi cemiyetlerden birisidir. Pandemi sürecinde de sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Kentte madenin tanıtımı konusunda destek olunacağını düşünüyorum dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’da, “Zonguldak’ın tanıtımı adına güzel bir program. Vakaların fazla olması nedeni ile kentimiz kötü olarak anıldı. Ama iyi bir gidişat var. Tabi maske mesafe kurallarına riayet etmek zorundayız. Kısıtlamaların olduğu günlere dönmeyelim. Üstüne basa basa  bunu hatırlatmak zorundayız. Kentin güzel hizmetleri ile anılmasını istiyoruz. Ziyaretiniz için tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yılmaz Karaca Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a plaket takdim ederken, Başkan Alan’dan Karaca ve başkan yardımcısına Devrek Bastonu hediye etti. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.