ZGC basın mensuplarına maske dağıttı

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, yeni koronavirüs (COVID-19) hastalığıyla mücadele kapsamında gazetecilere maske dağıttı.

ZGC basın mensuplarına maske dağıttı
30 Mart 2020 Pazartesi 15:46

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, yeni koronavirüs (COVID-19) hastalığıyla mücadele kapsamında gazetecilere maske dağıttı.

İnşallah kornavirüs salgınından en kısa sürede kurtuluruz diyen Akbıyık, “Bizler basın mensupları olarak koronavirüs riskine rağmen halkımıza doğru bilgileri aktarabilmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz ama basın mensupları olarak bizlerinde gerekli önlemleri almamız gerekiyor. Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından Zonguldak Gazeteciler Cemiyetimize gönderilen maskeleri muhabir arkadaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, cemiyet binasında yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Koronavirüs dünyada, ülkemizde ve Zonguldak’ımızda hızlı bir şekilde hissediliyor. Bu kapsamda dünya ve ülkemiz olağan üstü günlerden geçiyor. Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Devletimiz bu virüse karşı birçok önlemler alıyor. Birçok işyeri kapatıldı. Cumhurbaşkanımız, bakanlıklarımız, illerde valilikler, belediyeler, emniyet güçleri, kolluk kuvvetler bu konuda önemli duyurular ve çalışmalar yapmakta. Zonguldak’ta şuana kadar koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir vatandaşımız var testleri pozitif çıkan vatandaşlarımızda bulunmakta. Bu konuda yetkililer vaka sayılarının artmaması adına önemli çalışmalar yapıyor. Bizlerde basın mensupları olarak koronavirüs riskine rağmen ağır işçi olarak halkımıza doğru bilgileri aktarabilmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ama basın mensupları olarak bizlerinde gerekli önlemleri almamız gerekiyor. Zonguldak Gazeteciler Cemiyetine Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı tarafından gönderilen maskeleri muhabir arkadaşlarımıza dağıtıyoruz. Özellikle sahada aktif olarak çalışan muhabir arkadaşlarımızın bu maskeleri kullanmaları çok önemlidir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına çalışmalarımızı yapmalıyız ama koronavirüse karşı önlemlerimizi de almalıyız. İnşallah kornavirüs salgınından en kısa sürede kurtuluruz.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.