Zeka küpü öğrencileri ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni, TÜBİTAK' ın destekleri ile Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasının sonuçları açıklandı.

Zeka küpü öğrencileri ödüllendirildi
29 Nisan 2021 Perşembe 13:06

Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni, TÜBİTAK' ın destekleri ile Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasının sonuçları açıklandı.

2020 yılında yapılan Akıl ve Zeka Oyunları yarışmasında da ilimizi en iyi şekilde temsil eden Çaycuma İlçesi İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu Akıl ve Zeka Oyunları Takımı 2021 yılında yapılan yarışmada da büyük bir başarı gösterdi.

İl Finallerinde ve Bölge Finallerinde dereceye girerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Selim İnam, Bera Yüzlü ve Nehir Asya Güney'den oluşan Akıl ve Zeka Oyunları Takımı Türkiye'nin en iyi 100 okulunun yarıştığı Türkiye finalinde 11. Sırayı elde ederek büyük bir başarıya imza atmışlardır.

Bu başarının elde edilmesinde emek harcayan ve katkı sağlayan İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu  Müdürü Ersoy Salman, Müdür Yardımcısı Şaban Aydın, Öğretmenler Zeynep Akar, Nimet Taşatar, Selçuk Arslan ve öğrenciler Selim İnam, Bera Yüzlü ve Nehir Asya Güney Çaycuma Kaymakamımız Sayın Muharrem Coşgun tarafından ödüllendirildi.

Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun "okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil ederek bu büyük başarıyı elde eden öğrencilerimiz Selim İnam, Bera Yüzlü ve Nehir Asya Güney'i, bu başarının gerçekleşmesi için emek harcayan, destek olan ve katkı sağlayan takım sorumlumuz İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu Rehber Öğretmeni Selçuk Arslan'ı, sınıf öğretmenleri Zeynep Akar ve Nimet Taşatar'ı, Okul Müdür Yardımcısı Şaban Aydın'ı ve Okul Müdürü Ersoy Salman'ı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim." dedi

 Kaymakamlıktaki ödül töreninde Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Nusret Parlak ve öğrenci velileri de hazır bulundu.Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.