"Yaşar Balcı'nın ismi yaşatılacak"

Zonguldak'ın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis toplantısında yaptığı açıklamada Covid-19 salgınından hayatını kaybeden Belediye Meclis Üyesi Yaşar Balcı’nın isminin yaşatılacağını söyledi.

"Yaşar Balcı'nın ismi yaşatılacak"
03 Şubat 2021 Çarşamba 16:16

Zonguldak'ın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis toplantısında yaptığı açıklamada Covid-19 salgınından hayatını kaybeden Belediye Meclis Üyesi Yaşar Balcı’nın isminin yaşatılacağını söyledi.  Hazırlıkların yapıldığını anlatan Başkan Posbıyık, “Görev sırasında vefat eden değerli dostumuz Yaşar Balcı için hazırlıklarımızı yapıyoruz, unutmuş değiliz. Evinin etrafında bir yolumuz, caddemiz var oraya düşünüyoruz. İsmini vermek için konuyu önümüzdeki meclise getireceğiz” dedi.

“KAR YAĞIŞINDA DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Balık Restoranı ve Bilim, Sanat, Kültür Merkezi ihaleleri ile yoğun kar yağışı dönemindeki çalışmalara da değinen Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Eskiden kar yağırdı sonra güneş açardı ama bu sefer 40 saat devamlı kar yağdı. Erzurum ve Ereğli, o gün en fazla karın düştüğü yer olarak meteoroloji tarafından gösterildi. Alaplı ve Zonguldak’ta yarısı kadar yoktu. Burada çok büyük kar yağışı yaşandı. Tabii çok zorlandık, makineler açmıyor, grayder bıçağı belirli yükseklikten sonra karı açmakta zorlanıyor. Fakat buna rağmen gerçekten büyük mücadele verdik. Şantiyede yatakhane kurduk. Operatörler eve gitmedi. Büyük sıkıntılar yaşadık.

Hazırlığımızı yapmıştık aslında.Tuzumuz, araçlarımız hazırdı. Kamyonlar için ilave yeni bıçaklar almıştık. Yaklaşık 18 araçla hizmet veriyoruz. 31 mahallemiz var. Müteahhitlerden aldığımız araçlarla her mahalleye birer araç varmış gibi görünebilir ama  Kepez, Sarıkorkmaz 4-5 mahalle demek. Ara sokaklarımızla büyük mahalleler.

ERDEMİR, ‘BUNDAN SONRA ARAÇLARIMIZ EMRİNDE’ DEDİ

Haklı olarak, hizmet bekleyen vatandaşlarımız, aynı anda ‘ara sokaklar açılsın, arabamın önü açılsın’ diyor, arabasını çıkarmak istiyor. Greyder Erdemir caddesine girecek, bizzat ilgilendim; adam arabayı bıraktım “İstanbul’dayım” diyor. Öteki “köydeyim” diyor, köyden gelmiyor. Araçlar sağda solda gelişi güzel bırakılmış. Çok büyük bir mücadele verdik. Herkes gayretini gösterdi. Meclis üyelerimiz de araçların başına çıktılar bizzat işçi gibi çalıştılar. Herkes bize yardım etti, müteahhitlerimiz araçlarını verdi. Erdemir Genel Müdürü daha sonra,  “Başkan orada bir atlama yaptım bundan sonra karda bütün araçlar emrinde” şeklinde bir ifade kullandı. Kendisine teşekkür ediyorum. Herkes elinden gelen yardımı yaptı. Duyarlı davranan Ereğli halkına, özellikle basın mensuplarına, siyasi partilerimize çok teşekkür ediyoruz.  Halil Posbıyık’ı sevmeyenler bayram yaptı. Balık Restoranı 3 Mart tarihinde ihale  edilecek”

5 MİLLETVEKİLİNE ALEMDAR TABLOSU VERİLECEK-

Posbıyık, “Alemdar Gemisi’nin 100. Yılı kutlamaları pandemiye rağmen güzel oldu. Ben de çok mutlu oldum. Arkadaşlarımız çok çalıştı, özel tablolar yaptık. Bu tablolardan 5 vekilimiz için ayırdım, onları bir araya getirip bu Alemdar tablolarını takdim etmek istiyoruz. Tabii ki İstiklal Madalyamızı da bekliyoruz dört gözle.  Arkadaşlarımız güzel, amatörce, yürekten, ruhlarından gelen şekilde güzel klip yaptılar. Belediyede her bölümden çalışan arkadaşlar var bu ekipte… Onları kutluyorum.  Bulmaca kitabı, tanıtım filmi ve cd’leri ve çeşitli hediyeler hazırladık” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.