Ve Zonguldak ortaya çıktı

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir Zonguldak açıklarında bulunan tarihin en büyük doğal gaz rezervi nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdenin esasen ekonomik bağımsızlık müjdesi olduğunu ifade ederek” 1848’li yıllarda ülkesine KARAELMAS’ı hediye eden Zonguldak şimdi de doğalgazı hediye ediyor. Mutluyuz, gururluyuz.

Ve Zonguldak ortaya çıktı
22 Ağustos 2020 Cumartesi 17:41

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir Zonguldak açıklarında bulunan tarihin en büyük doğal gaz rezervi nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdenin esasen ekonomik bağımsızlık müjdesi olduğunu ifade ederek” 1848’li yıllarda ülkesine KARAELMAS’ı hediye eden Zonguldak şimdi de doğalgazı hediye ediyor. Mutluyuz, gururluyuz. Ülkemize bu sevinci yaşatanları minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Tam bağımsızlığın en büyük kriterlerinden birisi olan enerjide dışa bağımlılığın Zonguldak açıklarında bulunan Tuna1 doğal gaz rezervi ile son bulacağına inandığını söyleyen ZTSO Başkanı Demir  “2023 yılında kullanıma verilmesi planlanan doğal gazın tüm ekonomik tabloyu sonsuza kadar değiştirebilecek ve keşif olduğu konusunda hemfikiriz. Biz Zonguldaklıları ayrıca mutlu eden ,gururlandıran 150 yıl öncede bugünde ekonomik kurtuluş reçetesini yazan kentin Zonguldak olmasıdır. Genç Türkiye Cumhuriyetinin tarım toplumundan sanayi toplumuna geçmesinde koklaşabilir taşkömürü ile destek veren Zonguldak 2020 yılında yine ve yeniden ülkesine bir enerji çeşidi hediye ederek muasır medeniyetler seviyesine gelebilmesi önündeki en büyük engellerden birisinin ortadan kaldırılmasına katkı vermiştir. Her yıl 50 milyar doların bütçeye destek vermesi, döviz çıktısının engellenmesi ,enerjide dışa bağımlılığın kaldırılması her Türk vatandaşının beklentisi ve umududur. Türkiye’ye bu gururu yaşatan Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, Fatih Sondaj Gemisi personeline teşekkür ediyoruz. Pandemi döneminde zaman zaman alay konusu yapılan VE ZONGULDAK söylemini bugün gururla söylüyoruz. VE ZONGULDAK ortaya çıktı. Ülkesine tarihinin en büyük keşfini, ülkesine her yıl 50 milyar dolar kazandıracak doğal gaz rezervini sundu” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.