Vali Tutulmaz, Zonguldaklıları duyarlı olmaya davet etti

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, yaptığı açıklamada, Şu anda pandeminin etkisi hala devam ediyor. Aslında aşılamada il olarak ilk 15’in içerisindeyiz” dedi.

Vali Tutulmaz, Zonguldaklıları duyarlı olmaya davet etti
22 Ekim 2021 Cuma 16:24

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, pandemi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şu anda pandeminin etkisi hala devam ediyor. Tedbirlerimizi biz alıyoruz, almaya devam ediyoruz. Zaman zaman da bunun önemini belirtiyoruz” dedi.

Tutulmaz açıklamasında, “Şu anda aslında aşılamada il olarak ilk 15 içerisindeyiz. Yani yüzde 80’lerdeyiz. Ancak bir taraftan da rakamlarda yüksek olduğumuzu görüyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Bu konuda biraz alanın darlığının, okulların açılmasının bunda etkili olduğunu görüyoruz ama bunu bir bahane olarak değerlendirmememiz gerekir. Hep beraber kurallara uymaya devam etmeliyiz. Aşılı olmak kurallara uyulmayacağı anlamına gelmiyor. Aşının faydası var bunu açıkça görüyoruz ancak genel bir bağışıklığı sağlayabilmek için daha çok aşı oranını artırmamız gerekiyor. Bir taraftan da sağlık kurallarına yani, Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına son derece riayet etmemiz lazım. Sevindirici durum; şu anda hastanelerimizin yükü sayı artmış olmasına rağmen çok fazla değil. Normal düzeni döndürebiliyor. Ancak gönlümüz ister ki sıfır olsun. Bu konuda da vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz” (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344