Uzun'dan Alan'a eleştiri

Uzun'dan Alan'a eleştiri
06 Temmuz 2020 Pazartesi 13:11

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı açıklamada, “Zonguldak Belediyesi’nin salgın dolayısı ile ertelenen olağan toplantısı 2 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirildi” dedi.

Uzun yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanı Sayın Ömer Selim Alan, 15 aylık faaliyetlerini anlatırken, Zonguldak’ın bir şantiyeye dönüştüğünü ve 2020 yılında yatırımlar konusunda büyük bir hamle içerisinde olduklarını dile getirdi” diyerek şunları söyledi:

“Tabi bunları anlatırken, önceki yıllarda CHP’li Belediyeciliğin nasıl hizmet üretemediğini, nasıl yılların boşa geçtiğini anlatmaktan da geri durmadı. Aslında bu söylemleri ile bir kez daha doğrulanan, mensubu olduğu partisinin yıllarca CHP’li, AKP’li, MHP’li ve diğer partilere gönül vermiş Zonguldaklıların nasıl cezalandırıldığından, nasıl intikam alındığından hiç bahsetmedi.

Ballandırarak anlattığı bütün projelerin Devlet eli ile CHP’li Belediyelerin nasıl engellendiğini; finans, bürokratik gibi unsurlar olan yatırım araçlarının kör bir inatla sağlanmadığını görmezden gelerek adeta sağıra yattı.

Ankara’dan alınacak her türlü desteğin, muhalefet belediyelerinden nasıl esirgendiğini çok iyi bildiği halde, bu işin kendileri için bile çok zor olduğunu çok sıkı takip gerektirdiğini ifade ederek sözüm ona iktidar belediyesi olmakla da kolaylık sağlanmayacağını ve ciddi beceri gerektirdiğini söyleyerek kendini parlatmaktan geri kalmadı!

Partimizin meclis grup başkan vekili Sayın Atınç Kayınova’nın dere ıslahı ile ilgili, Sayın Muharrem Akdemir’in o dönemin Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’na üç kez gittiğini ve on yıl içerisinde bu işin yapılmayarak bu dönem başlanmasının hesabını halk AKP’ye sorar, sözlerini garip bir tebessümle karşıladı!

Daha sonra söz aldığında ; ‘’Bu dere hala böyle ise bunun partisi yok, bu koltuklarda, bu makamlarda olan hepimizin ayıbıdır ‘’ diyerek 18 yıllık iktidarlarının hizmet zafiyetini herkese garip bir şekilde paylaştırarak adeta zevahiri kurtarmaya çalıştı.

Yine ‘’Bir Lavuar alanı var, 20 yıldır bizi kandırdılar, yok yapılacak, yok proje, yok yarışma derken bizi oyaladılar ‘’ açıklaması ile gerçekten tam bir akıl tutulması yaşattı.

CHP’li Belediye Başkanı Sayın İsmail Eşref tarafından bir yarışma ile projesi çizdirilen, TTK ve hazine arasındaki arsa değişimini; yıllarca ‘’İNSAFSIZCA ‘’ engelleyerek, bu projeyi yaptırmayan kendi iktidarının ‘’ Bürokratik Çarklarını’’ görmezden gelerek Zonguldak halkını gerçek oyalayanın kim olduğunu bildiği halde ; ‘’bizi oyaladılar’’ sözünü CHP için sarf etmesi, ayıbın ötesinde Doktorluk ve Belediye Başkanlığı gibi iki kutsal mesleğin icracısı olan bir kişi için TALİHSİZLİKTİR.

Yine CHP’li belediyeler döneminde projelenen, akaryakıt istasyonları karşısında yaklaşık 140.000 metrekarelik, projesi hazır ‘’ Cumhuriyet Parkı’’na bürokratik engeller çıkartılarak yaptırılmaması, şimdi ise aynı yere ‘’Millet Bahçesi projesine “başlanacağını da söylemek bir o kadar manidardır.

Son olarak; Rabbinin 40 yaşında kendisine Belediye Başkanlığı gibi bir görevi nasip ettiğini ve bundan dolayı duyduğu memnuniyeti sıkça vurgulayan Sayın Ömer Selim Alan’ın, Rabbine ve Zonguldak halkına; yıllarca hizmeti intikam duygusu ile engelleyen ve kasti olarak götürmeyen, üstelik de 18 yıldır iktidarda olan partisinin nasıl bir hesap vereceği, merak edilen bir konu olarak önümüzdeki seçimlere kadar zihinlerde yer almaya devam edecektir” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.