Türkmen,  3 aylar ve Kandili kutladı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, 3 Ayların başlangıcı olan Recep ayı ile Regaip Kandilini yayınladığı mesajla kutladı.

Türkmen,  3 aylar ve Kandili kutladı
24 Şubat 2020 Pazartesi 19:11

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, 3 Ayların başlangıcı olan Recep ayı ile Regaip Kandilini yayınladığı mesajla kutladı.

Türkmen mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Mübarek üç aylara kavuşmamızın, sevincin ve huzurun iklimine açılan kapı, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi Regaip gecesidir.

Rahmet, mağfiret, manevi huzura ve arınmaya vesile mübarek ayların başlangıcı, üç ayların müjdeleyicisi Regaip Kandil’inde, manevi iklimi ile benliğimizi kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan üç aylara ulaşmanın mutluluğunu inşallah bir kez daha yaşayacağız. Bu gece aynı zamanda Kur’an-ı Kerim ayı Ramazan-ı Şerifin müjdecisidir.

Üç aylar, kalplerimizin ve gönüllerimizin manevi doyum mevsimi olan Receb-i Şerif, Şaban-ı Şerif ve Ramazan-ı Şerif ayları, Müslümanlar olarak Hakk’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan iştiyakımızı zirve noktaya taşıyıp huzur iklimine doğru seyahat ettiğimiz müstesna zaman dilimleridir.

Dini hayatımıza canlılık katan bu aylar, aramızda insani değerlerin ve ahlaki erdemlerin artmasına, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin çoğalmasına, inananların iyilikte birbirleriyle yarışmasına vesile olur. Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regaip; geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve Regaip’imizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir.

Anadolu, mazlum coğrafyaların sığınağıdır. Aziz milletimiz ‘ Tevazu, Samimiyet ve Gayretle’, ‘Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan’ birlikteliği ile tüm kardeşlerinin yanındadır.

Üst üste yaşadığımız doğal afetlerde, uçak kazasında, İdlib bölgesindeki hain saldırılarda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diler, yaralılarımıza ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Terörle mücadelenin kahramanlarına, askerimize, polisimize bu gecede de hayır dualarımızı gönderiyoruz. Huzurumuz, barış ve istikrarımız için mücadele eden güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan yar ve yardımcı olmasını niyaz ediyoruz.

İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; fedakâr gazilerimize, kahraman milletimize selametler diliyor, İslam Alemi’nin ve hemşerilerimin Regaip Kandil’ini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.