Türkiye’nin en büyük ailesiyiz

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesince, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de, bölgede yetkili oldukları iş yerlerindeki üyelerini kapsayan ‘Kaynaşma ve Dayanışma Yemeği’ etkinliği düzenlendi.

Türkiye’nin en büyük ailesiyiz
31 Ocak 2022 Pazartesi 16:33

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesince, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de, bölgede yetkili oldukları iş yerlerindeki üyelerini kapsayan ‘Kaynaşma ve Dayanışma Yemeği’ etkinliği düzenlendi.

Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz, konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildiğinde, salondaki üyelerin, kendisini ayakta alkışlamaları ve tezahüratları dolayısıyla uzun süre konuşmasına başlayamadı.

BURASI BİR AİLE OCAĞIDIR

Salondaki üyelerine “Kardeşlerim” diyerek konuşmasına başlayan Yılmaz, şunları söyledi:

“Bazıları için Türk Metal sadece bir sendikadır. Benim için öyle değil. Burası benim için sadece bir teşkilat da değil. Bence böyle görenler de yanılır. Burası bir aile ocağıdır. Böyle baktığımda, Türk Metal’i daha iyi anlıyor ve anlatabiliyorum. Çünkü, bizler sadece aynı işyerinde çalıştığımız için bir arada değiliz, sadece işçi olduğumuz için kol kola, sadece aynı çatı altında olduğumuz için yan yana değiliz. Bizler yan yanayız, bir aradayız, kol kolayız çünkü; bizler bir ailenin, çok büyük bir ailenin üyeleriyiz. Tıpkı bir ailede olduğu gibi, Tür Metal’de de, birimizin mutluluğu, hepimizin mutluluğudur. Birimizin sevinci hepimizin sevincidir. Birimizin çıkarı, hepimizin çıkarıdır. Onun için bu büyük aileyi, üyesi olmaktan, şube başkanı olmaktan, sizler için görev yapmaktan, bir arada olmaktan gurur duyduğum bu büyük aileyi, Saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK AİLESİYİZ

Ben Türk Metal’e aklımla değil, yüreğimle bağlıyım. Genel Başkanıma, teşkilatıma, sizlere yüreğimle bağlıyım. İyi ki varsınız, Sizlerle gurur duyuyoruz. Burada farklı işyerlerinden kardeşlerimiz var. Ama bizim sadece işyerlerimiz farklı. Ben yüreklerimizin bir olduğuna inanıyorum. Tıpkı bir ailenin büyümesi gibi, biz de aramıza katılan yeni kardeşlerimizle büyüyoruz, güçleniyoruz. Sayımız 200 bini aştı. Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. En büyük örgütlü gücü, en güçlü sendikasıyız. Türkiye’nin öncüsüyüz, işçi sınıfının buzkıran gemisiyiz. Bunu, Gemimizin kaptanına, Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a borçluyuz. İyi ki varsın başkan, Allah yolunu açık etsin diyoruz.

Öyle bir başkandan söz ediyorum ki, Sadece bizim için değil, Türkiye’de emekçi adına alınan ne varsa ise altında onun imzası var. Kıdem tazminatı projeleri rafa kalktıysa, Asgari ücretlinin ücreti yükseldiyse, Asgari ücret vergi dışı kaydıysa, vergi muafiyeti hepimize uygulanıyorsa salgın yüzünden bir kişi bile işinden olmadıysa; bu, başkanımızın sayesindedir. İşler durduğunda bile ücretlerimizi aldıysak, her seferinde daha iyi bir sözleşmeye imza atıyorsak, her sözleşmede yeni kazanımlar elde ediyorsak ve en önemlisi bu belirsizlik ortamında yarına güvenle bakabiliyorsak; bu, Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın sayesindedir. Böyle bir dönemde, böyle bir Genel Başkanla çalışmak, onunla omuz omuza yürümek, kol kola mücadele girmek bizim için şanstır. Genel Başkanımıza buradan bir kez daha selam yolluyoruz. Sevgilerimizi yolluyoruz. ‘İyi ki varsın Başkan’ diyoruz, Allah yolunu açık, Allah başarılarını daim etsin.”

BU BİR BAYRAK DEĞİŞİMİ

Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz, Türk Metal’in aynı zamanda her zaman değişim ve gelişim içinde olduğunu dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu durum bölgemiz için de geçerli. Biliyorsunuz, Bölge başkanımız bir süre önce değişti. Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Odabaş, görevini, Genel Başkan Yardımcımız Halil Faki Erdal’a devretti. Bu aslında bir görev değişiminden çok, bir bayrak değişimidir. Kim olursa olsun, Genel Merkezimiz her zaman bizim yanımızda oldu, bundan sonra da olacaktır. Biz de, Genel Merkezimizin, sendikamız Türk Metal’in, aldığı her kararın arkasında duracağız. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz.Bütün kardeşlerime; hakkınız hukukunuz için sonuna kadar mücadele edeceğimize, bir an vazgeçmeyeceğimize buradan söz veriyoruz. Allah birliğimizi bozmasın. Yolumuz açık olsun.”

Geceye, Türk Metal Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyük Anadolu Ereğli Otel İşletmecisi Yasin Çetin, Erdemir Vakfı Başkanı Murat Kayıkçı, Metal-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir’in yanı sıra sendika üyesi yaklaşık 1000 kişi katıldı. (Haber Merkezi)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.