Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesinde zaman zaman kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Yağışların, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte ülke geneline yayılacağı ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor
10 Ocak 2021 Pazar 21:54

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya yağışların, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte ülke geneline yayılacağı ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde Edirne, İstanbul, Kırklareli, Sakarya, İç Anadolu'da Ankara, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Karadeniz Bölgesi için sağanak yağış uyarısı yaptı. Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege'de kısa süreli fırtınalar görüleceği de duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara Bölgesi’nin çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/Saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Sakarya’da aralıklı yağmur ve sağanak yağış uyarısı yapıldı.

KARADENİZ’DE SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Karadeniz Bölgesi’nin batısında Bolu, Düzce, Kastamanou, Zonguldak için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Orta ve Doğu Karadeniz’de çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın doğusunun iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/Saat) şeklinde eseceği tahmin bekleniyor. Amasya, Rize, Samsun ve Trabzon’da sağanak yağışlar etkili olacak.

DOĞU ANADOLU’DA HAFİF KAR YAĞIŞI

Doğu Anadolu’da yarın (Pazartesi) Kars ve Ardahan çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

5 GÜNLÜK AYRINTILI HAVA DURUMU

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.