Türk Metal, Erdemir sözleşme görüşmeleri başlayacak

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası Şubesi arasında 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin başlayacağı bildirildi.

Türk Metal, Erdemir sözleşme görüşmeleri başlayacak
11 Eylül 2020 Cuma 17:37

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası Şubesi arasında 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin başlayacağı bildirildi.

Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, yasa gereği Erdemir’de yetkili olduklarına dair çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından “Yetki Belgesi”nin kendilerine ulaştığını söyledi.

Bu doğrultuda sözleşme çalışmalarına hız vereceklerini anlatan Ercan, şöyle dedi:

“28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlayacağımız Erdemir ile ilgili Yetki belgesi elimize ulaştı. Şimdi İşveren ile belirleyeceğimiz gün ve saatte masaya oturacağız. Elbette en büyük temennimiz, görüşmelerin masa başında tamamlanmasıdır. Ancak, önceliğimiz emeğin ve alın terinin hakkını almaktır. Şimdiden her şeyin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

1 Eylül 2020- 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında geçerli olacak sözleşme görüşmeleri, şirkette sendikalı yaklaşık 4200 işçiyi kapsıyor. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.