“Tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, 10 Eylül Gazileri anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum”
18 Eylül 2020 Cuma 17:26

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, 10 Eylül Gazileri anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Pulat mesajında, “1.Dünya savaşından sonra topraklarımızı işgal edenlere karşı Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün önderliğinde şerefli bir kurtuluş mücadelesi vermiştir” diyerek şunları söyledi:

“Bu mücadele içerisinde Sakarya Meydan Muhaberesinin yeri farklıdır. 22 gün ve gece süren savaş esnasında yaralanmasına rağmen cepheyi terk etmeyerek vatan sevgisini ortaya koyan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından gazilik unvanı ile Mareşallik rütbesi verilmiştir.

Bu gün bağımsız ve özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak, vatanımız uğruna kahramanca mücadele veren gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesindedir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canı pahasına kendini siper eden milletimizin güvenliği ve huzuru için büyük fedakarlıkla görev yapan tüm şehit ve gazilerimiz onur ve gurur kaynağımızdır.

Vatanseverlikleri ve cesaretleri ile her biri örnek olan gazilerimize ve yakınlarına saygın yaşam koşullarını sağlamak hak ettikleri saygıyı ve değeri görmelerini sağlamak sorunlarıyla ilgilenmek devletimizin ve toplum olarak bizlerin en büyük sorumluluğudur.

Bu düşüncelerimle; Atatürk’e Gazi unvanı ve mareşal rütbesi verilmesinin yıldönümünde, Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.