“Tüm engelli kardeşlerimize sevgiyle kucak açılmalı”

Devrek Ziraat Odası Başkanı Şaban Civelek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamada bulundu.

“Tüm engelli kardeşlerimize sevgiyle kucak açılmalı”
03 Aralık 2020 Perşembe 10:14

Devrek Ziraat Odası Başkanı Şaban Civelek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamada bulundu.

Zonguldak Devrek İlçesi Ziraat Odası Başkanı Şaban Civelek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Civelek mesajında, “Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Bu yönde atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır” dedi.

Engelli olduğu için hiç kimsenin toplumdan dışlanmaması aksine topluma kazandırılması ve hayata tutunması için gayret gösterilmesi gerektiğini kaydeden Devrek Ziraat Odası Başkanı Şaban Civelek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nü kutladı.

Başkan Civelek, “Engellilerimizi topluma kazandırmak, katılımcı ve üreten insanlar haline getirmek bizlerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Bunun da kamunun ve çeşitli alanlarda örgütlenmiş demokratik kuruluşların düzenlemeleri ve çalışmaları ile mümkün olacağı inancındayım” ifadesinde bulundu.

Devrek Ziraat Odası Başkanı Şaban Civelek mesajında ayrıca “Tüm engelli kardeşlerimize sevgiyle kucak açılmalıdır. Bunun için de iletişim ve sevgi çok önemli.  Bu yönde atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır” diye konuştu. (Ahmet ÇİMEN-DEVREK)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.