TOBB Nefes Kredisi Başlıyor

Zonguldak Ziraat Bankası Şube Müdürü Vural Çapar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret etti.

TOBB Nefes Kredisi Başlıyor
01 Haziran 2021 Salı 16:21

Zonguldak Ziraat Bankası Şube Müdürü Vural Çapar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret etti.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir yaptığı açıklamada, “Üyelerimizin istifadelerine sunulmak üzere hazırlanan TOBB Nefes Kredisi Destek Paketi’nin detaylarını görüşmek üzere, Ziraat Bankası Zonguldak Şube müdürü Vural Çapar odamızı ziyaret etti” diyerek şunları söyledi:

“Bilindiği üzere; Covid-19 salgınının işletmeler üzerindeki etkisini hafifletmek amacı ile TOBB Nefes Kredisi 8. defa hayata geçiyor. TOBB ve 365 Oda- Borsa olarak tüm kaynaklar seferber ediliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi 1 Haziran 2021 itibariyle yeniden başlıyor. Başvurular; TOBB'a bağlı oda ve borsalardan alınacak faaliyet belgesi ile belirlenen bankalardan yapılabilecek. Kredi Garanti Fonu da (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.

Kredi ile işletmelere 6 ay tamamen ödemesiz dönem imkânı tanınacak. Kredi taksitleri ödemesiz dönem sonrası 12 eşit parçada ödenecek. Kredinin faizi yıllık %17,50 olacak. Krediden cirosu 10 milyon TL ve altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre %25 kayıp yaşayan işletmeler faydalanabilecek. 2019 yılından sonra kurulmuş işletmelerde ciro kaybı şartı aranmayacak.

2020 yılı cirosu 1 milyon TL'yi aşmayan KOBİ'ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ'ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.