Temmuz mesaisi sona erdi

Zonguldak İl Genel Meclisinin Temmuz ayı beşinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

Temmuz mesaisi sona erdi
05 Temmuz 2022 Salı 16:41

Zonguldak İl Genel Meclisinin Temmuz ayı beşinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, il genel meclisi üyeleri ile daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait toplantı tutanağı okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan İlimiz Gökçebey İlçesi, Hacımusa Köyü, Uzun Göl Mevkiinde, tapunun F28-b-16-d pafta, 111 ada 11 parselinde kayıtlı 273,66 m² yüzölçümlü arsa üzerinde zemin + iki katlı eski belediye hizmet binası olarak kullanılmakta iken kapatılan Hacımusa Belediyesinden İdaremize devrolan binayı aynı köyde ikamet eden Hüseyin Saraçbaşı adlı vatandaş satın almak istemiş olup, söz konusu binanın satışı hususu görüşülerek komisyonlara sevk edildi.

Gündemin 4 maddesinde yer alan 183.000.000,00 TL’ye bağlanmış olan 2022 yılı İl Özel İdaresi Bütçesine, artan maliyetler nedeniyle 67.000.000,00 TL’lik ek bütçe eklenerek, İl Özel İdare 2022 yılı Bütçesinin 250.000.000,00 TL çıkarılması gerektiğinden, 67.000.000,00 TL olarak hazırlanan Ek bütçenin İl Genel Meclisince görüşülerek ek bütçe oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5 maddesinde yer alan İlimiz Çaycuma İlçesi, Kayabaşı Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 122 ada, 387 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Eko-Turizm/Kırsal Turizm Tesis Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret, Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Turizm Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 23 – 25 – 7 – 20 – 18 – 1 sayılı raporlar görüşülerek komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde yer alan İlimiz Alaplı İlçesi, Mollabey Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda; 115 ada, 3 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Ticaret Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 25 – 28 – 10 – 22 – 20 sayılı raporları görüşülerek geldiği şekliyle kabul edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Temmuz ayı gündeminin kapanışında yaptığı konuşmada, “Tüm Zonguldak halkının ve meclis üyelerinin Kurban Bayramını kutluyorum” diyerek Ağustos ayında meclis toplantılarına ara verildiğini belirterek, meclis üyelerinin sorunlar ile ilgili çalışmalarına devam etmesini söyledi. (Şaban YILMAZ)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.