SGK borçlarının yapılandırılması için son 4 gün

Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erkin Avcı, SGK Borçlarının Yapılandırılması için son 4 gün olduğuna dikkat çekti.

SGK borçlarının yapılandırılması için son 4 gün
27 Eylül 2021 Pazartesi 13:53

Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erkin Avcı, SGK Borçlarının Yapılandırılması için son 4 gün olduğuna dikkat çekti.

Avcı, “Bugün itibari ile 372 milyon civarı işveren alacağı yapılandırma kapsamına alınmış olup, bu fırsattan daha fazla işveren ve sigortalımızın faydalanması için son 4 günü azami derecede etkin kullanmaya çalışıyoruz” dedi.

Bu önemli düzenleme ile sağlanan kolaylıklardan tüm borçlularımız haberdar olsun diyen Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erkin Avcı, açıklamasına şöyle devam etti:

SÜRENİN DOLMASINA 4 GÜN KALDI

“7326 sayılı Kanun ile getirilen Bazı Alacakların Yapılandırılması ile ilgili düzenleme 09 Haziran 2021 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş olup, bahse konu tarihten bugüne kadar 3.554 işverenimiz ve 950 civarı Kendi nam ve hesabına çalışan Bağ-Kur sigortalımız Müdürlüğümüz ve bağlı SGM’lerimize yapılandırma talebinde bulunmuştur. Düzenleme ile Nisan 2021 öncesi döneme ait SGK Sigorta Primleri, Genel sağlık Sigortası Primleri, İşsizlik Sigortası Primler, Yersiz Ödenen Gelir ve Aylıklardan Alacaklar, İşlenen Fiillere İlişkin İdari Para Cezaları, İş Kazası, Meslek Hastalığı veya Malullük nedeniyle ortaya çıkan rücu alacakları ve Bağ-Kur Sigortalılarının durdurulan sürelere ilişkin İhya talepleri yapılandırma kapsamına alınmıştır. 31.08.2021 tarihinde sona eren süre Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan 4420 sayılı karar ile 30.09.2021 tarihine uzatılmış olup, bu sürenin dolmasına 4 gün kalmıştır.

372 MİLYON İŞEREN ALACAĞI YAPILANDIRMA KAPSAMINA ALINDI

Bugün itibari ile 372 milyon civarı işveren alacağı yapılandırma kapsamına alınmış olup, bu fırsattan daha fazla işveren ve sigortalımızın faydalanması için son 4 günü azami derecede etkin kullanmaya çalışıyoruz. Tüm borçlularımıza sizlerin aracılığı ile bu önemli fırsatı kaçırmamaları çağrısında bulunmak istiyorum. Bugüne kadar her türlü imkanlarımızı seferber ederek borçlularımıza ulaşmaya çalıştık. Arzumuz odur ki bu önemli düzenleme ile sağlanan kolaylıklardan tüm borçlularımız haberdar olsun.

TÜM BORÇLULARIMIZ BU FIRSATI DEĞERLENDİRSİN

Peşin ödeme tercihlerinde yüzde 90 gecikme zammı ve gecikme faizi silinmesi. Taksitli Ödeme seçeneğinde 36 aya yayılan sürecin yanı sıra tefe ve üfe ye göre yeniden belirlenen uygun gecikme zammı ve cezası. İdari Para Cezalarının yüzde 50 silinmesi. GSS borçlularının gecikme zammının silinmesi. Emekli Hakkı kazananların Banka Protokolünden faydalanabilmelerinin yanı sıra her ne ad adında olursa olsun Sosyal Güvenlik Kurumunca tarafına borç çıkartılmış bulunan tüm borçlularımızın bu fırsatı değerlendirsin. Posta ile elektronik ortamda internet üzerinden ve İl Müdürlüğümüz ve bağlı Sosyal Güvenlik Merkezlerimize gelerek müracaatta bulunulabilir. Son gün son ana kadar görevimiz başında bekliyor olacağız.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.