Saadet Partisi İl Divanı toplandı

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığının Ekim ayı ilk divan toplantısı yapıldı.

Saadet Partisi İl Divanı toplandı
01 Kasım 2021 Pazartesi 15:13

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığının Ekim ayı ilk divan toplantısı yapıldı.

Dedeman otelde yapılan toplantıya, İl Başkanı Burak Erol, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile kadın kolları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, “29 Ekim Cuma günü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü idrak ettik. Her türlü zorluğa ve imkansızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi , hürriyet ve istiklal aşkıyla , kadınıyla erkeğiyle , yaşlısıyla genciyle, topyekun inanç ve kararlılıkla giriştiği İstiklal mücadelemiz , her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu bir zafer ile sonuçlanmıştır” dedi.

Erol konuşmasında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü , istiklal mücadelemizin isimsiz nice kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle , gazilerimizi minnetle anıyor ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tekraren tebrik ediyorum” diyerek şunları söyledi:

“Ülkemizin ve Dünyamızın ekonomik , sosyal , kültürel ve ahlaki manada gün geçtikçe kötüleşen bir atmosferini hep birlikte teneffüs etmekteyiz . Dünyaya yön vermeye çalışan zorbalar bizim gafletimizden, duyarsızlığımızdan, suskunluğumuzdan cesaret alıp, şiddeti yaymaya çalıştılar ve yeryüzünün dengesini bozarak halkları yoksullaştırdılar.

Yoksulluk bütün dengeleri alt üst etti ve insanlar günü kurtarmanın dışında bir şey düşünemez hale geldiler.

Yoksulluğun ortadan kaldırılması elbette hepimizin temennisidir ama kemikleşmiş, kronik bir sorunu çözüme götürebilmek için evvela zulmü yayan hegamonik sistemin bileğinin kırılması ve adalet merkezli bir düzenin hâkim olması gerekir ki, Rabbim bu görevi Müslümanlara vermiştir.

Milli Görüş düşüncesine sahip olan Saadet Partisi işet tam bu noktada devreye girer ve şunu ifade eder ; Durun kalabalıklar bu yol çıkmaz yol . Kapitalist sistemin uzantısı olan mevcut iktidarın 20 yıldır uygulamış olduğu ekonomi politikaları neticesinde fakirleşmiş bir hazine , yoksullaşmış bir halk , dışarıya bağlı bir üretim sistemi , tarımda kendine yetemeyen bir ülke ve çoğu alanda başarısız bir tablo ile karşı karşıyayız .

PARANIN İTİBARI, ÜLKENİN İTİBARIDIR

"Para; bayrak gibi, milli marş gibi, bir ülkenin itibarını, bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı ülkenin itibarıdır. Ama maalesef ülkemizde paranın itibarıyla birlikte ülkenin itibarını da yıllarca beş paralık ettiler."Bu sözler, ekonominin temel ilkeleri dışında hareket edip, atılacak en yanlış adımları atarak Türk lirasının, her geçen gün değer kaybetmesine yol açan Sn. Erdoğan'ın 2005 yılında yaptığı bir konuşmasından alınmıştır.Peki, şu an bizim paramızın bir itibarı kaldı mı? Türk lirası neredeyse oyuncak paralara karşı bile değer kaybedecek kadar güçsüzleşti!

YÜREĞİNİZ SIZLAMIYOR MU?

Avrupalı emekliler, öğrenciler bir aylık maaşlarıyla ya da harçlıklarıyla ülkemize gelip bu cennet vatanın tadını çıkarıyorlar. Ceplerine koydukları 1000 Euro ile burada rahat bir hayat sürüyorlar...

Bizim vatandaşımız ise pikniğe giderken bile bir kilo et alabilmek için kara kara düşünüyor.

İnsanımızın bu küçük mutluluğunu bile elinden aldığınız için vicdanlarınız sızlamıyor mu?

Yabancı Youtuberlar internette "Türkiye'de 10 dolarla ne yapabilirsiniz?" diye video çekiyorlar.

Ülkemizi Avrupa'nın "bir milyoncusuna" çevirdiğiniz için yüreğiniz derinden sızlamıyor mu?

18 YILDA BORCUMUZ YÜZDE 670 ARTTI

Biz bunu sadece iş olsun diye söylemiyoruz, rakamlara baktığımızda bunu açıkça görmemiz mümkün.

AK Parti iktidarı döneminde borç stoku 283,2 milyar TL’den (189,8 milyar dolar) 2 trilyon 181 milyar TL’ye (273,1 milyar dolar) çıkmıştır.

Bu dönemde yapılan borçlanma tutarı 1 trilyon 897 milyar TL’dir. Aynı dönemde ödenen faiz tutarı toplamı ise 1 trilyon 208 milyar TL (511,6 milyar dolar)'dir.Merkezi yönetim borç stoku 2003 yılından 2021 yılı Eylül ayı sonuna kadarki dönemde %670 oranında artmıştır.

AK PARTİ SEBEP, YÜKSEK FAİZ VE YÜKSEK İŞSİZLİK SONUÇTUR

Ak Parti olduğu için bunlar yaşanıyor; izlediği politikalarla sadece borçları değil, işsizliği de arttırıyor.

Biz Saadet Partisi olarak bu "yüksekler sarmalını" tersine çevirmeye kararlıyız.Paramızın itibarını yeniden sağlamaya, borç batağından hem ülkemizi hem de insanımızı çıkarmaya ve alın terimizin faizcilere akıtılmasına bir son vermeye kararlıyız!İsraf ve borca dayalı ekonomik anlayış nedeniyle ülkemizin boşa akıtılan kaynaklarını, üretime ve istihdama yönlendirmeye kararlıyız.

Vatandaşımızın alım gücünü yükseltmeye, hayat pahalılığına son vererek sofrasındaki ekmeği büyütmeye kararlıyız.

Milletimiz bilmeli ki kurtuluş reçetesi Saadet Partimizin politikalarında yatmaktadır.

Saadet Partimiz; Milli Görüşü bir ideal olarak benimsemiştir, adil bir kalkınma modelini benimsemiştir.İktidar olduğu dönemde de bunun ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz”

Başkan Erol’un konuşmasının ardından il divanı basına kapalı olarak devam etti. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344