Ressam Ramazanoğulları’nın eseri Paris’te sergilendi

Türkiye'nin ilk kadın sualtı ressamı Figen Ramazanoğulları Armand Berberyan organizatörlüğün de Fransa’nın Paris şehrinde Nodre Dame kilisesinin yanışına dair konusu olan resim sergisinde eseriyle yer aldı.

Ressam Ramazanoğulları’nın eseri Paris’te sergilendi
22 Ekim 2020 Perşembe 16:27

Türkiye'nin ilk kadın sualtı ressamı Figen Ramazanoğulları Armand Beryan organizatörlüğün de Fransa’nın Paris şehrinde Nodre Dame kilisesinin yanışına dair konusu olan resim sergisinde eseriyle yer aldı.

Birçok eseriyle seriler açan ve Halk Eğitim bünyesinde öğrencilere kurs vererek geleceğin ressamlarına bir nebzede olsa faydalı olmaya çalışan ressam Figen Ramazanoğulları, şimdide yurt dışında Fransa’nın Paris şehrinde kendini anlatmak istediği temayla sergiye Figen RA ismiyle katıldı.

Teklif geldiğinde büyük bir heyecanla teklif ettiğini söyleyen Ressam Ramazanoğulları düşünceleri şu sözlerle ifade etti: “Resmin konusu Esmeral’danın masum bir şekilde ölüşünü, hüzünlerini, umutlarının yıkılışını, suçsuz yere asılan Esmeraldanın kanının ateşle karışarak ilahi adaletini simgelediğini anlatmaya çalıştım.” Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.