‘Ramazan bayramını kutluyorum”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Ramazan Bayramını yayınladığı mesaj ile kutladı.

‘Ramazan bayramını kutluyorum”
14 Mayıs 2021 Cuma 10:12

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Ramazan Bayramını yayınladığı mesaj ile kutladı.
Çufalı’nın bayram mesajı şöyledir:
“İslam âlemi olarak mukaddes üç ayların sonuncusu, on bir ayın sultanı, rahmet, mağrifet ve bereket ayı olan Ramazan’ı geride bırakırken, toplum olarak dayanışma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz. Bayramlar insanların aralarındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, milli ve dini duyguların güçlendiği özel günlerdir. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda pandemi ile mücadele tedbirleri kapsamında her ne kadar yakınlarımızla ve sevdiklerimizle, eskisi kadar bir araya gelemiyor olsak da, Ramazan Bayramı’nda kalplerimiz ve gönüllerimiz bir olacak, milletçe  kurallara uyarak bu zor günleri atlatacağız.
Bayramın güzel atmosferini yaşadığımız bu günlerde Doğu Kudüs ve Gazze'de Filistinli kardeşlerimizin çektiği sıkıntıların, bölgede yaşanan insanlık ayıbının son bulması ortak temennimizdir. Filistin'in yanında yer almak insanlığın yanında yer almaktır. Dünyanın barışa ve kardeşliğe ihtiyacı var.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa sağlıklı günler getirmesini, dünyada barışa, huzura, güzel ve aydınlık yarınlara vesile olmasını diliyorum” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.