Promosyonda rekor anlaşma

Zonguldak Merkez, Kilimli ve  Kozlu İlçelerinde görev yapmakta olan eğitim çalışanlarının maaş promosyon ihalesi Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda yapıldı.

Promosyonda rekor anlaşma
14 Nisan 2021 Çarşamba 13:52

Zonguldak Merkez, Kilimli ve  Kozlu İlçelerinde görev yapmakta olan eğitim çalışanlarının maaş promosyon ihalesi Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda yapıldı.

Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şubesi başkanı Kamuran Aşkar yaptığı açıklamada, “Kamuoyuyla periyodik aralıklarla paylaştığımız süreç tarihî bir anlaşmayla son bulmuştur” diyerek şunları söyledi;

“Yetkili sendika olarak; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte ve şeffaflık ilkesi doğrultusunda, arzu edilen düzeyde rekabet koşullarının oluşabilmesi, bunun sonucunda da çalışanlarımızın süreçten azami kârlı çıkabilmesi için çalışmalar yürütülmüş ve ihale sürecine gelinmiştir.  İl Milli Eğitim Müdürlüğünde açık artırma usulü yapılan ihaleyle, çalışan sayısı ve diğer şartlar göz önünde bulundurulduğunda, sadece Zonguldak için değil Türkiye için rekor sayılabilecek bir anlaşmaya imza attık. Yaklaşık 38 turluk çok çekişmeli bir ihale sonucunda kişi başına 6 bin 240 TL'ye anlaşma sağlanarak bir rekora imza atılmıştır. 3500 eğitim çalışanını ilgilendiren ihaleye 8  banka katılmış ve en yüksek teklifi veren Halkbank, 4 yıllığına ihaleyi almıştır. Promosyon ücreti tek seferde ve peşin olarak ödenecektir.

Promosyon anlaşmamız; Türkiye genelinde yapılan en avantajlı anlaşma olarak emsal olmuştur. Sendikamızın bu büyük bir başarısı aynı zamanda eğitim çalışanlarımızın başarısıdır. Pandemi sürecinin olumsuz şartlarına rağmen çalışanlarımızın cebine daha çok promosyon ücreti girsin düşüncesinden hareketle, bankaları tek tek ziyaretle başladığımız sürecin rekor bir anlaşmaya dönüşmesinde emeği olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz  Ali Tosun, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Erdal Yılmaz ve Şube Müdürümüz Hamza Eryiğit olmak üzere herkese  teşekkür ediyor, yapılan anlaşmanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.