Panik yok, önlem var

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent kantarcı yeni koronavirüs hastalığı nedeniyle Çaycuma Belediyesince alınan önlemler hakkında bir açıklama yaptı.

Panik yok, önlem var
13 Mart 2020 Cuma 16:27

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent kantarcı yeni koronavirüs hastalığı nedeniyle Çaycuma Belediyesince alınan önlemler hakkında bir açıklama yaptı.

Kantarcı açıklamasında, “Bugüne değin 114 ülkede görülen ‘yeni koronavirüs hastalığı’ ile ülke düzeyinde yürütülen mücadeleye Çaycuma Belediyesi de her türlü katkıyı vermektedir. Belediyemiz konuyla ilgili İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimliği ile Başkanlık düzeyinde görüşmeler yaparak, alınacak önlemler konusunda en yüksek düzeyde koordinasyon sağlamıştır” dedi.

İLGİLİ TÜM KURUMLAR EN YÜKSEK SORUMLULUK DUYGUSUYLA TEYAKKUZ HALİNDE

İlçede herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını da bildiren Kantarcı, “Şu ana kadar ilçemizde olumsuz bir gelişme olmadığı gibi, ilgili tüm kurumlar en yüksek sorumluluk duygusuyla teyakkuz halindedir. Halkımızın paniğe kapılmasını gerektirecek en küçük bir emare bulunmamaktadır. Virüsün bulaşma yöntemi bilindiği için basit yöntemlerle bulaşmasını önlemek de mümkündür. Başta eller olmak üzere vücut hijyenine dikkat edilmeli, zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlara girilmemelidir. Öksürük, yüksek ateş, solunum zorluğu gibi sorun yaşayan vatandaşlarımız en kısa sürede bir sağlık kurumuna başvurmalıdır” dedi.

KORO, BANDO, TİYATRO ÇALIŞMALARI 12 NİSAN’A KADAR DURDURULDU

Kantarcı açıklamasını, “Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Belediyemizin bünyesinde faaliyet yürüten tiyatro, bando, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çocuk Korosu gruplarının faaliyetleri 12 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlar ve toplu ulaşım araçları başta olmak üzere tüm parklar, umumi tuvaletler, şehirlerarası otobüs terminali, pazaryerleri gibi yerlerde dezenfektasyon çalışmalarımız devam etmektedir. Tedbirli davranıp gerekli uyarılarak dikkat ederek bu salgının da üstesinden başarıyla geleceğimize inanıyor, sloganımızı yeniliyorum: Panik yok, önlem var” diyerek tamamladı. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.