Pandemi döneminde eğitimin sorunlarını çözmeye talibiz!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanlığında pandemi dönemiyle ilgili açıklama yapıldı.

Pandemi döneminde eğitimin sorunlarını çözmeye talibiz!
18 Eylül 2020 Cuma 17:03

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanlığında pandemi dönemiyle ilgili açıklama yapıldı.

CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, CHP Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun, ilçe başkanlarının da katıldığı basın toplantısında, CHP Genel merkezi tarafından gönderilen açıklamayı, CHP İl Sekreteri Serpil Dilek Akçin okudu.

Yapılan ortak açıklamada, devlet okullarına giden öğrencilerden 3 milyon 17 bin 718 öğrencinin evinde internet, EBA üzerinden uzaktan eğitim alacak 754 bin 429 öğrencinin evinde ise televizyon bulunmadığı bilgisine yer verilerek, “Ülkemiz ağır bir pandemi sürecinden geçmektedir. Bu süreçte tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da büyük sorunlar yaşanmaktadır” diyen Akçin, “Yeni eğitim ve öğretin yılı pandemi koşullarında başlarken devlet okullarına giden öğrencilerden 3 milyon 17 bin 718 öğrencinin evinde internet, EBA üzerinden uzaktan eğitim alacak 754 bin 429 öğrencinin evinde ise televizyon bulunmamaktadır. Bu çocuklarımızın eğitim alamayacağı bugünden açıktır. Çocuklarımızın eğitimi, sorunlarına hep birlikte çözüm arayacağımız en temel alanlardan birisidir. Eğitim sıcak siyasetin konusu olamaz” dedi.

Açıklamada, pandemi ile ilgili 14 ayrı konu yer alırken,  “İçinden geçtiğimiz pandemi süreci sosyal devletin önemini bir kez daha göstermektedir. İktidar adayı bir parti olarak biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, çocuklarımızın eğitim hakkı ve güvencesi için her şeyi yapmaya hazırız.

İktidarın yapması gerekenler bellidir. İktidar yapamıyorsa, Cumhuriyet Halk Partisi sunduğumuz çözüm önerilerini hayata geçirecek iradeye sahiptir. Çocuklarımızın geleceği siyaset malzemesi yapılmayacak kadar değerlidir” denildi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.