Örnek muhtar uzaktan eğitim için tablet kampanyası başlattı

Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, birçok konuda olduğu gibi yine bir ilke imza atarak evinde tableti olmadığı için Eğitim Bilişim Ağına (EBA) giremeyen çocuklar için kampanya başlattı.

Örnek muhtar uzaktan eğitim için tablet kampanyası başlattı
24 Eylül 2020 Perşembe 16:50

Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, birçok konuda olduğu gibi yine bir ilke imza atarak evinde tableti olmadığı için Eğitim Bilişim Ağına (EBA) giremeyen çocuklar için kampanya başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pandemi nedeniyle uygulanan Eğitim Bilişim Ağına (EBA) evinde tablet bilgisayar olmadığı için giremeyen çocukların derslerine girebilmeleri için tablet bilgisayar kampanyası başlatan Arslantürk; “Belki bir kişi bir tablet alamayabilir ancak birlikten kuvvet doğar diyerek yapılan yardımlarla en az 30-40 tane tablet alıp EBA’ya giremeyen çocuklarımızın derslerine girmeleri hususunda elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz” dedi.

İmkanı olan duyarlı vatandaşları kampanyaya destek olmaları hususunda çağrıda bulunan Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, şunları söyledi:

EVİNDE BİLGİSAYAR OLMADIĞI İÇİN DERSE GİREMEYEN ÖĞRENCİ KALMASIN

“Terakki Mahallemizde üç tane okulumuz var bunlardan bir tanesi de ilkokul. Okulumuzun müdürü, okul aile birliği ve velilerimiz ile yaptığımız görüşmede Milli Eğitim Bakanlığımızın pandemi nedeniyle başlattığı Eğitim Bilişim Ağına (EBA) bazı çocukların katılamadıklarını ifade ettiler. Bizde muhtarlık olarak bir araştırma yaptık. EBA sisteminden evinde bilgisayar ya da tablet olmadığı için derslere giremeyen öğrencileri belirlemeye başladık. Araştırmalarımızda şunu gördük evinde bilgisayarı veya tableti olmayan birçok aile var ve biz biliyoruz ki muhtarlık olarak ihtiyacı olan tüm çocuklarımıza yetemeyeceğiz. Bu doğrultuda Terakki Mahallesi Muhtarlığı olarak bir kampanya başlattık ve yetebildiğimiz kadar öğrencilerimize imkanı olan duyarlı vatandaşlarımızın destekleriyle yetmeye çalışacağız. Öğrencilerimizin işini görebilecek seviyede olan tabletlerin fiyatlarını kendimizce araştırdık. Alacağımız tabletler yaklaşık 450-500 lira civarında. Belki bir kişi bir tablet alamayabilir ancak birlikten kuvvet doğar diyerek yapılan yardımlarla en az 30-40 tane tablet alıp EBA’ya giremeyen çocuklarımıza derslerine girmeleri hususunda elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz.

DUYARLI VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Evinde bilgisayar, tablet olmayan çocuklarımızı tespit konusunda okul müdürümüz ve öğretmenlerimizden yardım istedik. Çünkü dersler canlı yayınla yapıldığı için derslere katılamayan öğrencilerimizi öğretmenlerimiz tespit ediyorlar ayrıca bizde gerekli araştırmaları yapacağız. Kampanyamız dahilinde ne kadar tablet alabilirsek hepsini okul idaresine teslim edeceğiz ve okulumuzdan çocuklarımıza dağıttıracağız. Bu konuda mahalle sakinlerimiz başta olmak üzere başka mahallelerimizde, başka illerde ve yurtdışında yaşayan tüm duyarlı vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.