Orhan Gülay güven tazeledi

Kilimli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurulu yapıldı

Orhan Gülay güven tazeledi
31 Temmuz 2021 Cumartesi 15:50

Kilimli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

Kilimli Cranides Hotel'de gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını AK Parti Zonguldak milletvekili Polat Türkmen yaptı.

Kongreye Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Zonguldak Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Muharrem Coşkun, SS. 32.Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Mehmet Azman, THK Başkanı Nihat Aygün, Bakkallar Odası Başkanı Kadir Habipoğlu ve çok sayıda esnaf katıldı.

Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Orhan Gülay Gülay güven tazeledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, kongrede yaptığı konuşmada, "Hepiniz pandemide ayakta durabilmek için ülkemizi geleceğe taşıyabilmek için muhafaza edebilmek için büyük mücadele verdiniz ve yöneticiler elimizden gelen gayreti bugüne kadar gösterdik. Ülkemize baktığımızda etrafımızda bir ateş çemberi oluşuyor. Eğer silahlar yetmiyorsa terör örgütleri Ülkemizi ekonomik olarak çökertmeye çalışıyorlar. Buna kimsenin gücü yetmeyecektir .Türk milletini tanımıyorlar, geçmişini bilmiyorlar tarihini bilmiyorlar geçmişi ve tarihi okumaları tavsiye ediyorum. Milletimizi birliğimizi beraberliğimizi Cenabı hak muhafaza eylesin. Esnaflarımız bu ülkenin çimentosudur ve yöneticiler olarak hepinizin yanındayız” dedi.

Ticaret İl müdürü İsmail Maden'de, "Bakanlık adına hepinizi saygı ve selamlıyorum. Bizler Ticaret Bakanlığı olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları esnaf kefalet kredi kefalet kooperatiflerinin bakanlığımız olarak esnaf ve sanatkarlarımızın tüm sorunlarında istek ve talepleri de tüm şikayetlerinde yanlarında olduk, inşallah bundan sonra da yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Çünkü sizler bu ülkenin temel taşıyıcı kolonlarınsınız” diye konuştu.

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun'da, "Kilimli belediyesi olarak esnafların her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz" dedi.

SS. 32. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Mehmet Azman ve Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları odaları Birliği başkanı Muharrem Coşkun yaptıkları konuşmada esnafın her zaman yanında ve destekçisi olmayı sürdüreceklerini ifade ettiler.

Kilimli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde güven tazeleyen Orhan Gülay ise destek olanlara teşekkür ederek bundan önce olduğu gibi bundan sonrada görevini layıkıyla yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Yapılan kongrede yeni yönetim kuruluna, Orhan Gülay, Hüseyin Palabaş, Yüksel Bayzan, İsmail Tarlacı ve Mustafa Göktepe seçilirken, denetim kuruluna ise, Sebahattin Gülay ve Nuri Çetin Küçük seçildiler. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.