Nisan maratonu sona erdi

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı beşinci birleşimi yapılan son toplantı ile sona erdi.

Nisan maratonu sona erdi
08 Nisan 2022 Cuma 15:31

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı beşinci birleşimi yapılan son toplantı ile sona erdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, il genel meclisi üyeleri ile daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan İlimiz Çaycuma İlçesi, İhsanoğlu Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 156 ada, 13 ve 14 parsel numarası ile kayıtlı taşınmazlar üzerinde “Konut + Ticaret” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı ile 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret, Tarım ve Orman ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 10 – 8 – 12 – 3 – 6 – 8 sayılı raporları görüşülerek komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemin 4 maddesinde yer alan İlimiz Kdz. Ereğli İlçesi, Keşkek Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 157 ada, 2 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Tarım ve Orman ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 12 – 10 – 14 – 8 – 10 sayılı raporları görüşülürken, CHP’li il genel meclisi üyesi Hayrettin Kartal gündem ile ilgili açıklama yaparken, o konuda meclis üyeleri de bilgilendirme yaparken, yapılan oylama sonucunda Hayrettin Kartal haricinde tüm üyeler evet oyu kullandılar.

Gündemin 5. Maddesinde yer alan İlimiz Çaycuma İlçesi, Geriş Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 126 ada, 163 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 13 – 11 – 15 – 9 sayılı raporları ile gündemin 6. Maddesinde yer alan İlimiz Çaycuma İlçesi, Coburlar Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 122 ada, 66 ve 68 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 14 – 12 – 16 – 10 sayılı raporları görüşülerek komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 3 önerge gündeme alınarak komisyonlara gönderildi. (Şaban YILMAZ)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.