Müge Ocaklı Hürriyetçi Sağlık Sen Zonguldak İl Başkanı oldu

13 Ocak 2022 tarihinde kurulan ve Sağlık ve sosyal hizmet kolunda faaliyet sürdüren HÜRRİYETÇİ SAĞLIK SEN ülke genelinde örgütlenmeyi sürdürüyor. Bu güne kadar 23 ilde il başkanlığı oluşturan sendikanın Zonguldak il Başkanlığına Müge Ocaklı getirildi.

Müge Ocaklı Hürriyetçi Sağlık Sen Zonguldak İl Başkanı oldu
30 Eylül 2022 Cuma 22:56

Hürriyetçi Sağlık Sen Zonguldak İl Başkanı Müge Ocaklı yaptığı açıklamada; Hürriyetçi Sağlık Sen’in Atatürk ilkelerine bağlı ve bağımsız sendikacılık anlayışını benimseyerek yola çıktığını, bu amacın gerçekleştirilmesi için görev aldığını belirtti.

Hiçbir şekilde siyasetin güdümünde olmayacaklarını, siyaset alanını ancak çalışanın sesini duyurma ve hak arama mecrası olarak göreceklerini ifade eden Ocaklı, ” Mesnetsiz muhalefete, çözümsüz eleştiriye, yaftalamaya ve karalama senaryolarına ayıracak zamanımız yok, Çalışacağız, üreteceğiz, katkı sağlayacağız, hürriyet ve istiklalin timsali, dik duruşun adresi olacağız.” diye konuştu.

ÇALIŞAN MERKEZLİ SENDİKACILIĞI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Çalışanların ortak ekonomik, sosyal, mesleki hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek, çalışma şartlarını iyileştirmek için yola çıktıklarını anlatan Hürriyetçi Sağlık Sen İl Başkanı Müge Ocaklı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Güvenceli ve tekli istihdam modelinin geliştirilmesi için, Ücret politikasının, her türlü ilave ödenti mevzuatının adil şekilde yeniden tesis edilmesi için, Gelecek kaygısını yaşayan çalışanlara umut olmak, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü hakim kılmak için, Cinsiyetler arasındaki ayırımcılığa, eşitliksiz uygulamalara karşı gelerek, kadın çalışanlarının tüm sendikal yapı süreçlerine dahil edilmesi için, Çalışanları itibarsızlaştıran, kutuplaştıran ve çalışma barışını bozan uygulamalara karşı mücadele etmek için, Çalışanlar arasında birlik ve beraberliği tesis etmek, hür ve bağımsız düşünceye saygı kültürünü geliştirmek için, Hizmet kolumuzda çalışanların örgütlendiği tüm sivil toplum kuruluşları ile ortak mücadele alanı oluşturmak için geliyoruz.

Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının insan onuruna yaraşır bir hayat sürmelerini temin etmek için etik değerlere uygun her türlü mücadeleden yana olacağız. Hürriyetçi Sağlık Sen olarak yaratılan gündemin arkasına takılmak yerine, görüş ve önerilerimizle, taleplerimizle, eylemlerimizle gündem oluşturmak ve sonuç almak üzere yeni bir sendikal anlayışı benimsiyoruz. Kişilerin ve kurumların ilkeleri gölgelemediği bir kadro hareketi başlatıyoruz. Sendikacılığın zaaflar üzerine kurulmasına karşıyız. Demokratik ilkeler üzerinde, fırsat eşitliğini özümseyen bir sendikal yapı inşa etmek istiyoruz.

Sendikamız için aslolan millettir, devlet dahil tüm kurumlar milletin devamlılığı ve refahı içindir. Medeniyet de örgütlü mücadelenin tohumları arasında yeşerir. M. Kemal Atatürk’ün, “Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kuruluşun anası hürriyettir." Sözünde anlamını bulduğu gibi “HÜRRİYET” vazgeçilmez ülkümüz olacaktır. Bu düşünce ile tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını örgütlenme hürriyetine çağırıyoruz. Ant olsun hürriyete” (Haber Merkezi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.