Meclis tek gündem maddesi ile toplandı

Zonguldak İl Genel Meclisinin Şubat ayı üçüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında toplandı.

Meclis tek gündem maddesi ile toplandı
03 Şubat 2021 Çarşamba 16:31

Zonguldak İl Genel Meclisinin Şubat ayı üçüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında toplandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında toplanan il genel meclisine meclis üyeleri ile daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan Zonguldak’ın Devrek ilçesi Mekekler köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 41 parsel no ile kayıtlı taşınmazda üzerinde konut alanı amaçlı 1 /1000 ölçekli uygulama imar planı yapılması ile ilgili konu görüşüldü.

Yapılan görüşme sonucunda gündem maddesinde yer alan 21 villanın yapılması sonucunda komisyonlara havale edildi.

Gündem dışı söz alan CHP’li İl Genel Meclisi üyesi Nebahattin Yılmaz, Kozlu Kaymakamlığında tanıtımı yapılan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yapılan davranışların yanlış olduğunu dile getirdi.

İl Genel Meclisi üyesi Nebahattin Yılmaz, “Yapılan proje güzel bir proje. Ama projenin sunumu yapanların meclis üyelerimize karşı konuşma şekilleri ve hitapları hoş olmadı” dedi.

İl Genel Meclisi üyesi İsmail Terzi de, “İl genel meclis üyelerimizi yanlış davranılıyorsa bu doğru değil tasvip etmiyoruz. Ancak Belediye Başkanlarımız da biri merkez belediye diğeri ise Zonguldak’ın en büyük ilçesinin belediye başkanı. Arkadaşlarımızın muzdarip olduğu konuları kendilerine tekrar ileteceğim” diye konuştu.

Ardından, İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Ali Mumcu, İl Genel Meclisi üyesi Abdullah Karagüzel, İl Genel Meclisi üyesi İsa Bükrü de konu hakkında tepkilerini dile getirdiler.

Son olarak söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, belediye başkanlarının konuşma tarzlarının uygun olmadığını meclis üyelerine karşı böyle bir konuşmanın yapılmaması gerektiğini söyleyerek, özür diledi. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.