Maskesiz sokağa çıkmayın

Zonguldak'ın Devrek ilçe Kaymakam vekili Ümit Altay, yaptığı açıklamada, “Maskesiz sokağa çıkmayınız ve maskesiz dolaşmayınız” dedi.

Maskesiz sokağa çıkmayın
08 Temmuz 2020 Çarşamba 10:58

Zonguldak’ın Devrek ilçe Kaymakam vekili Ümit Altay, yaptığı açıklamada, “Maskesiz sokağa çıkmayınız ve maskesiz dolaşmayınız” dedi.

Altay açıklamasında, “Korona virüs tedbirleri ve iyileştirme kapsamında bildiğiniz üzere son günlerde Korona vakalarında bir artış var ve buna bağlı olarak yaşlı nüfusun yoğun olduğu ilçemizde risk altında bir bölge. Bu yüzden alınan kararlara ve tedbirlere uymak burada ayrıca önemli.

Alınan tedbirler kapsamında ilçemizde dışarıda maskesiz dolaşmak yasak. Cezası 900 TL. Ceza uygulamasına maruz kalarak sıkıntı yaşamamak için lütfen maskesiz dolaşmayalım. Ben dahil dışarı maskesiz çıkmıyorum. Kurallar hepimizi bağlar.

Ayrıca düğün sezonu başlarken düğünlerde oyun oynanacak mı diye sıkça soru ve talepler geliyor. Alınan kararlar gereği maalesef gelin ve damat haricinde pist oyunlarına müsaade edilmiyor. Siz değerli hemşehrilerimizin düğünlerde uygulanması gereken tedbirlere riayet etmekte hassasiyet göstereceğine inanıyorum” dedi. (Ahmet ÇİMEN-DEVREK)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.